27 Чер

Огляд матчу Алжир – Росія – 1:1. Росія покидає ЧС в якості фаворита групи H

Страница доступна на: Російська

Огляд матчу Алжир - Росія - 1:1

У матчі третього туру підопічні Фабіо Капелло зіграли внічию зі збірною Алжиру, яка вивела африканців в 1/8 фіналу.

Незважаючи на невиразну гру і такі ж результати в двох перших турах, доля збірної Росії повністю залишалася в її руках.
Для першого в своїй історії виходу в плей-офф чемпіонату світу росіянам необхідно було перемогти Алжир.
За виконання цього завдання підопічні Капелло взялися з перших секунд, і вже на шостій хвилині їм вдалося вийти вперед. Комбаров прицільно навісив з лівого флангу, а Кокорін, виправившись за свій супермомент у матчі з Бельгією, головою переправив м’яч у верхній кут воріт Мболі – воротар залишився в ролі глядача.

Гра у Алжиру відверто не клеїлася: серйозний брак при передачах, постійні втрати й більші проблеми з переходом з оборони в атаку. До середини першого тайму гра йшла під диктовку збірної Росії, яка, втім, також не створювала серйозних моментів біля чужих воріт: можна відзначити хіба що сильний, але неточний дальній удар Шатова на 26-й хвилині.

Алжир – Роcія 1:1 відео огляд матчу ЧМ-2014. Дивитися голи та моменти 26.06.2014

На кінець першої півгодини гри північноафриканська збірна прийшла в себе і поступово перехопила ініціативу. Росіяни відійшли на свою половину поля і змушені були діяти другим номером. Найбільшу загрозу воріт Акінфєєва несли в собі стандарти: саме після кутового на 30-й хвилині Слимани втратив перший гольовий шанс своєї команди. Майбутній герой поєдинку пробив головою під поперечину, але збірну Росії врятував Акінфєєв. У другому таймі він виправиться.
Друга половина тайму почалася точно так само, як і перший тайм. Росія спробувала забити швидкий гол, але якщо в дебюті матчу Кокоріну це вдалося, то після перерви свій гольовий момент Самедов не реалізував. Гравець Локомотива, обігравшись з Кокоріним в один дотик, вискочив один на один і не зумів переграти Мболі в ближньому бою. Поступово підопічні Капелло знову відійшли назад і віддали ініціативу збірної Алжиру. А даремно.
Покарання було на 60-й хвилині. Козлов на рівному місці подарував супернику штрафний на правому фланзі, який відмінно подав Браїмі. Акінфєєв припустився грубої помилки на виході, після якої Слимани залишалося лише влучити у порожні ворота, що він і зробив. Нікого із захисників поруч з ним не виявилося. А були російські футболісти на території Бразилії?

Корея – Бельгія 0:1 відео огляд матчу ЧМ-2014. Дивитися голи та моменти 26.06.2014

Відчувши, що історичний вихід в 1/8 фіналу близький як ніколи, збірна Алжиру великими силами відійшла в оборону, зрідка перевіряючи пильність суперника гострими контратаками. У росіян гра в атаці не клеїлась: зайва поспіх, втрати, безадресні навіси і постійні фоли попереду. Не змінилася картина і після виходу на поле Дзагоєва і Канунникова. Першому було відведено 25 хвилин з врахуванням компенсованого часу, другого – трохи більше десяти, але нічого вартого уваги ні один, ні інший так і не показали.

Не можна сказати, що у час, що залишився команда Капелло не намагалася щось зробити. За старою російською традицією, коли грянув грім, знову забігали, заметушилися, піднатиснули. Ось тільки час спливав, як бразильське морозиво в спекотний полудень.

Алжирці всією командою відійшли назад, почали тягнути час і симулювати, але ці «тактичні» хитрощі у футболі ніхто не відміняв. Тепер хронометр працював на них.

Тоді наші пішли дійсно на останній і рішучий, але нічого розумнішого, ніж навіси в штрафну, в завершальній стадії атак придумати не могли. Марно, тому що в своїх володіннях футболісти у білій формі панували вгорі безроздільно.

На жаль, забити вдруге підопічні Капелло так і не зуміли. Підсумок сумний. Так і хочеться додати – як зазвичай.

Вибачте за таке порівняння, узяте, до речі, в одного з наших відомих сатириків, але наша збірна нагадує мені боязкого хлопця, у якого сміливості вистачає лише на те, щоб проводити улюблену до під’їзду. У вирішальний момент, коли ні він, ні вона не хоче розлучення, цей горе-кавалер розвертається і бреде до себе додому.

Ось і російські футболісти на чемпіонатах світу теж свого роду «доподъездники».