17 Тра

«Атлетико» виграє чемпіонат Іспанії вперше за 18 років

«Атлетико» виграє чемпіонат Іспанії в матчі з Барселоною

Чемпіонат Іспанії знає не дуже багато випадків, коли підсумок регулярного чемпіонату вирішувався в протистоянні в останньому турі.

Але нинішній Чемпіонат Іспанії радує нас подібним видовищем, і загострення пристрастей напередодні до протистояння складно було не відчути.

Якщо підсумувати, то всі розмови зводилися до того, що перевага “Атлетико” полягає в можливості спокійно грати внічию, а Барселони в домашньому полі. Цілком рівноцінний обмін, який букмекери розраховували на користь каталонців. Інша справа, що даних фахівців іспанські команди в поточному сезоні срамили настільки часто, що згадувати про конторських котируваннях навіть якось непристойно.

Барселона – Атлетико Мадрид онлайн відео трансляція матчу. 38 тур, 17.05.2014

Стартові склади в подібній ситуації виглядали звично. Дієго Сімеоне вирішив виставити на поле відразу двох номінальних форвардів, а Херардо Мартіно поставив капітана Барселони на лаву запасних. Ось і всі кадрові зміни, які зробили обидва наставники команд.

В іншому все стандартно і передбачувано. Тому барвистому виступу трибун Камп Ноу пішла безпосередньо гра. Гра була бойова, принципова і дуже тяжка.

Бойове початок, зрозуміло, нікого абсолютно не здивувало. Суперники чудово знайомі один з одним, тому зайвої розгойдування не потребували. Але не встигли команди зібрати гострі моменти, як на “Атлетико” посипалися невдачі. По черзі протягом декількох хвилин отримали трави Дієго Коста і Арда Туран.

Новини футбол юа Лондонський Арсенал заслужено виграє кубок Англії

Бразилець зашкутильгав на рівному місці, зробивши невдалий ривок, а турецького півзахисника ненавмисно підрізав арбітр зустрічі. Симеона, якому уже в першому таймі довелося здійснити відразу дві вимушені заміни, залишалося тільки поспівчувати. І адже поле довелося покинути не кому-то пересічному, а двом духовним лідерам команди!

І це на тлі “Барселони”, яка поступово перехоплює ініціативу. Каталонці традиційно контролювали м’яч, але доводити круглого до штрафної суперника вдавалося лише за допомогою навісів від Дані Алвеша. І, що дивно, не так вже рідко господарям, яких прийнято вважати малорослыми (цілком заслужено), періодично вдавалося вигравати верхову боротьбу у потужних захисників “Атлетико”. У контексті всього протистояння виглядало не настільки небезпечно, але загальний загострення напруги на поле ” Камп Ноу передати просто неможливо.

І ось, трохи пізніше закінчення півгодини основного часу, нехитрий пас вперед на Мессі завершився безглузду і ненавмисної знижкою на Алексіса. Чилієць в свійською манері, довго не думаючи, зі всієї сили садонув у ближню дев’ятку. Виглядало це дійство справжньою фантастикою, тому звинувачувати кого-небудь з гравців “Атлетико” чомусь не виходить. Подібні удари практично ніколи не проходять. А у Алексіса Санчеса і зовсім ніколи. До цього моменту, зрозуміло.

Новини Іспанії Чемпіонат Іспанії. Реал Мадрид 3 – 1 Еспаньйол огляд матчу

Таким чином, Матрацники втратили принципово важлива перевага у вигляді рівного рахунку. Тепер команді Сімеоне потрібно було забивати. А без Адры Турана і Дієго Кости атакуючий потенціал “рохибланкос” значно тьмяніє. Не дивно, що певні хвилини після голу пройшли при вражаючою активності господарів, які мало не взяли в облогу штрафний суперника. Емоційний запал мадридців вичерпався, а без психологічної зарядженості “Атлетико” – досить середня команда. Вже точно не гранд. Ближче до кінцівці тайму гості, все ж, зібралися і зуміли зупинити суперника, подавши пару непоганих кутових біля чужих воріт.

З перерви підопічні Дієго Сімеоне вийшли куди більш мобілізовані і націлені на ворота. Проводити останню заміну було дуже ризиковано, тому аргентинський фахівців обмежився лише вербальними (може, й фізичними) настановами. Результати виявилися на перших же хвилинах. Пройшла пара симпатичних атак на ворота Пінто, і ключовий кутовий, подачу з якого Годін потужним ударом відправив у ворота. Від боязкою команди, скромно грала свою гостьову роль, не залишилося й сліду. На другий тайм вийшов куди більш згуртований і організований колектив кращих своїх зразків.

Бачачи, що ситуація розвивається аж ніяк не кращим чином, Херардо Мартіно взявся за заміни. Для початку довелося вимушено змінити Бускетса на Сонга, а трохи пізніше в бій було кинуто Неймар. І адже практично відразу пішов гол у ворота Пінто, однак суддя взяття воріт справедливо скасував. Ліонель Мессі, наносивший вирішальний удар, потрапив у офсайд. Але гол став цілком промовистою відображенням того, що Барса явно перехопила ініціативу.

Кубок Німеччини Боруссія Дортмунд – Баварія онлайн відео трансляція матчу. Кубок Німеччини, 17.05.2014

Для того, щоб якось змінити розстановку сил, Сімеоне зважився на останню заміну. За двадцять хвилин до закінчення основного часу. Замість Адріана Лопеса, що вийшов лише в першому таймі, на полі відрядили Сосу. Орендований у харківського “Металіста” аргентинець відправився рятувати атакуючу гру претендента на чемпіонство. Хосе і справді зумів дещо освіжити гру Атлетико в центрі поля, однак за нинішнього матчу гостям, в першу чергу, судилося оборонятися.

Зрозуміло, на останні 10-15 хвилин Піку відправився в чужу штрафну грати такого стовпа. Разок Жерар навіть барвисто впав, гучно натякаючи на необхідність призначення пенальті. Однак британський стиль суддівства від Матео Лаосу подібне явно не передбачав. Для того, щоб стати чемпіоном, каталонцям слід було продемонструвати щось більш вишукане і досвідчених.

Але Барселона ні на що дійсно чемпіонське так і не спромоглася. “Атлетико”, відчайдушно той, що оборонявся всі останні хвилини, все-таки вистояв. Вистояв і захистив своє перше місце. А оплески Камп Ноу в адресу нового чемпіона виглядали і слухалися просто чудово!

Реал Мадрид – Еспаньйол онлайн відео трансляція матчу. 38 тур, 17.05.2014

“Атлетико” Мадрид – чемпіон Іспанії сезону 2013/14 року. З чим і хочеться привітати всіх любителів Приклади незалежно від клубних уподобань. Все-таки, чемпіонство Матрацників – це найкраще, що могло трапитися з іспанським футболом за весь останній час.