20 Кві

Чорноморець виграє у Дніпра. Шанси на чемпіонство падають.

Дніпро зазнав, може бути, вирішальної поразки в сезоні, програвши в Одесі Чорноморцю (0:1) не без скандального присмаку.

Дніпропетровський клуб у своїй кращій формі підходив до одеського матчу. Традиційно команда Хуанде Рамоса здавала в результатах у весняній частині сезону, але цього року сталося прямо протилежне. У всіх своїх поєдинках весни дніпропетровці здобули перемоги. Причому до числа успішних зустрічей увійшли тріумфи над донецьким Шахтарем на виїзді і київським Динамо вдома. Мабуть, настільки сильної команди, яка претендує в якості фаворита на чемпіонське звання, іспанському наставнику ще не вдавалося створити.

Навпаки, в складному становищі підходив одеський Чорноморець до звітного матчу. Криза в рядах моряків виглядає очевидним. Досить сказати, що у весняних матчах лише одного разу зуміли здобути перемогу підопічні Романа Григорчука, в рідних стінах здолавши запорізький Металург. Дві останніх поразки від луганської Зорі та донецького Металурга, тобто головних конкурентів у боротьбі за єврокубкові позиції, навряд чи додали гарного настрою чорно- синім. Адже попереду ще був далеко не найсприятливіший календар з іграми проти Дніпра, Динамо і Металіста.

Були присутні і деякі кадрові проблеми зі складом у Романа Григорчука. Про що пішли взимку потроху ключових виконавців все вже стали забувати, але до них сьогодні додалися також серйозно травмований Іван Бобко і отримав червону картку у минулому турі Петро Ковальчук. Втрата останнього змусила наставника одеситів в черговий раз іти на експерименти. Так позицію в центрі оборони зайняв Павло Кутас, а Павло Ребенок повернувся на лівий край оборони.

Старт зустрічі вийшов рівним. Команди почали з розвідки в пошуках слабких місць у суперника. Першим дзвінком для Дніпра стали небезпечні навіси у виконанні Лео Матоса у воротарський. Двічі насилу відбивалися гості в цих моментах. Гострою вийшла також подача від Павла Кутаса з кутового. У воротарському не вистачило сантиметрів Ковальчуку і Гаю, щоб замкнути цей пас. Команда Хуанде Рамоса відповіла гідно. В одній з контратак пробив головою Селезньов з центру штрафного моряків вище цілі. В іншому моменті довелося парирувати м’яч у поперечину Безотосного. Підоспілий першим на добивання Матеус відправив ігровий снаряд у сітку вже з офсайду.

У другій половині першого тайму все також більш – менш рівний футбол юа спостерігалася на футбольному полі, але в певному сенсі з великим куражем діяли господарі поля. Їм і судилося відзначитися. Олексій Антонов класною передачею низом від центру поля розгорнув атаку одеситів на правий фланг, звідки Лео Матос виконав дивовижний простріл на дальню штангу і Торніке Окріашвілі відправив м’яч у порожні ворота. Справжнє свято був на трибунах в Одесі, а вже яка радість у Донецьку складно навіть уявити.

У залишився до перерви, кілька моментів вдалося створити Дніпру. Найбільш скандальним вийшов епізод з незарахований голом гостьової команди. Не за правилами ввели м’яч з ауту підопічні Хуанде Рамоса, що дало їм чисельну перевагу і можливість обіграти фактично Одинокова Безотосного. Після тривалих консультацій з суддею за воротами і футболістами обох команд арбітр Анатолій Жабченко прийняв рішення скасувати гол. Треба сказати, що момент також спровокував невеликий конфлікт між Григорчуком і Рамосом. Благо вдалося їх успішно розняти.

Гарну можливість створив також для що вийшов раніше на заміну Калинича Селезньов. Євген прорвався вперед по правому флангу і небезпечно прострілив у центр, але серб не зумів замкнути цей пас. Окремо варто прокоментувати заміну Канкави на Ніколу Калініча ще в першому таймі. Аж надто нервовим вийшов грузин на футбольне поле, ризикуючи бути взагалі віддаленим в одному з епізодів. Віддав перевагу такими речами зайвий раз не ризикувати Хуанде Рамос.

Зі старту другого тайму вдалося істотно додати дніпропетровцям. М’яч вже дуже рідко навіть залишав половину поля господарів. Після класно розіграної комбінації сильно в дотик пробив Євген Селезньов – вище створу воріт. Ще більш забійний момент був у Ніколи Калініча, але удар серба головою під поперечину в красивому стрибку парирував Дмитро Безотосний. Чорноморець відповів контратакою з завершальною подачею Аржанова на Гая – Олексій пробив поруч зі штангою.

З кожною наступною хвилиною все більше змушені були розкриватися гості. Все більше оголяти тили. Створювали вони при цьому і моменти, але блискуче діяв Безотосний. Наприклад, після удару головою Калініча з центру штрафного майданчика. Витягнув також м’яч з-під поперечини своїх воріт Дмитро після небезпечної подачі штрафного у виконанні Коноплянки. Однак, оголювали таким чином підопічні Рамоса і простір для контратак моряків. Хороший шанс подвоїти перевагу господарів у рахунку мав Окріашвілі, але Торніке, втікши один на один з Бойком, пробив у дальню штангу воріт.

У хвилини, що залишилися зустрічі продовжували наступати футболісти Дніпра, але їхні атаки більше були схожі вже на простий навал. Грамотно перекрили всі зони гравці Черноморца.Безупречно діяв в межах своїх володінь Дмитро Безотосний, як при подачах із флангів, так і після декількох непоганих ударів. Підсумкова перемога не дозволила Дніпру за набраними очками наздогнати донецький Шахтар і одночасно зміцнила Чорноморець в його єврокубкових амбіціях.

Читайте також: Ярмоленко: “Хочу грати в сильнішому чемпіонаті ніж Чемпіонат України”. Один з найкращих футболістів київського Динамо і збірної України Андрій Ярмоленко розповів про своїх плани..

Шахтар Донецьк – Металург Донецьк – 2:1 огляд матчу.

Додайте наш сайт в закладки (Ctrl+D), щоб не прогавити найцікавіші анонси та трансляції матчів. Дякуємо!