27 Тра

Дніпро — Севілья 2:3 огляд матчу Ліги Європи. Дивитися відео фіналу ЛЄ

Страница доступна на: Російська

Український клуб не зміг виграти трофей Ліги Європи в фінальному матчі Кубку. Гра завершилася з рахунком Дніпро – Севілья 2:3.

Дякуємо футболістам Мирона Маркевича та пропонуємо вам подивитися огляд матчу 27 травня. Відео голів та основні моменти. Хто забивав за Дніпро та за Севілью.

За останні десять років назва іспанського клубу щільно асоціювалася з Кубком УЄФА, яка з часом перетворилася в Лігу Європи. Сьогоднішній фінал став для Севільї четвертим, починаючи з сезону 2005/2006, і до матчу з Дніпром бланкос підходили в статусі триразового володаря трофея.

Унаї Емері не зміг за підсумками минулого чемпіонату вивести команду в Лігу чемпіонів (Севілья стала п’ятою, всього на одне очко відставши від Валенсії), але шанс у андалусійцев був — престиж ЛЕ різко збільшився, коли було прийнято рішення, що переможець турніру отримує право “піти на підвищення” і брати участь в Лізі Чемпіонів. Дніпро в останніх матчах першості і зовсім не виставляв основний склад, хоча зустрічався з Динамо та Шахтарем — настільки для Мирона Маркевича був важливий цей історичний матч.

Новини по темі: Де дивитися матч Ювентус – Барселона? Фінальний матч Ліги Чемпіонів пройде 6 червня о 21:45 за київським часом. Пряма трансляція буде на нашому сайті. Також читайте прогноз гри 6-06-2015.

“Я на сьомому небі від щастя”, — казав Мирон Маркевич в роздягальні Дніпра після півфінального матчу проти Наполі де українська команда виграла італійців 2:1 за сумою двох поєдинків. Емоції нашого наставники можна зрозуміти — чи хтось ставив на дніпропетровців у протистоянні з колективом єврокубкового монстра Рафи Бенітеса.

Але дніпропетровський Дніпро вже зробив сенсацію і на цьому зупинятися не збирався — в такій ситуації всі нагороди та трофеї суперника відходили на друге місце. Футбольна історія знає чимало прикладів, коли явний аутсайдер виходив тріумфатором з протистояння з фаворитом. А в цій парі — при всій повазі до Дніпра — явним лідером була все-таки Севілья.

Напередодні зустрічі побоювання у вболівальників Дніпра викликало фізичний стан Євгена Селезньова — автор голів у ворота Наполі отримав травму і міг пропустити фінал. Однак нападник все-таки потрапив в заявку, але не в стартовий склад — місце на вістрі атаки зайняв Нікола Калініч. Також в основі вийшов Матеус — бразильця Маркевич волів куди менш досвідченому Валерію Лучкевичу. І, як виявилося, не помилився, адже саме 99-й номер став одним з головних дійових осіб атаки, що призвела до першого взяття воріт Серхіо Ріко.

Підопічні Унаї Емері очікувано захопили перевагу на перших хвилинах і провели кілька небезпечних випадів — один з них завершився дуже неточним ударом Карлоса Бакки, а другий перервав Руслан Ротань, у штрафного майстерно відібрав м’яч у Хосе Антоніо Реєса.

Холоднокровно стримавши натиск іспанців, команда Маркевича відповіла не менш гостро — Артем Федецький зі своєї половини поля видав передачу верхом, Калініч, вигравши другий поверх. віддав на фланг Матеусу, а той, пройшовши до лицьової зробив у відповідь пас — ніхто не завадив хорвату точно пробити головою. 1:0 вже на сьомій хвилині!

Севілью двічі просити не довелося — обурені нахабністю суперника іспанці кинулися відновлювати реноме. Досить довго, втім, вони задовольнялися досить марним контролем м’яча, але до середини тайму знову почали створювати моменти.

Рейес, зміщуючись з правого флангу, пробив поруч зі штангою, а потім протягом пари хвилин Дніпро двічі врятував Денис Бойко. Голкіпер видав ефектний сейв, парирувавши удар головою Бекре і впорався з потужним пострілом активного Реєса, перевівши м’яч на кутовий. Після чого Севілья і зрівняла рахунок.

Корнер рохибланкос розіграли, пішла подача у штрафний, і м’яч відскочив до Баска. Лео Матос не зумів перешкодити поляку точно пробити повз Бойка.

Хто забивав голи в матчі Дніпро – Севілья? Голи забивали за Дніпро: Калініч, 7, Ротань, 44. За Севілью Крихов’як, 28, Бакка, 31, 73

Хто із гравців був попереджений: Канкава, Калініч, Безус, Ротань, Матос — Крихов’як, Каррісу, Бакка

Стартові склади команд:

Дніпро: Бойко — Федецький, Дуглас, Чеберячко, Матос — Канкава (Шахов, 85), Федорчук (Безус, 68) — Матеус, Ротань, Коноплянка — Калініч (Селезньов, 78)

Севілья: Ріко — Відаль, Каррісу, Колодзейчак, Тремулінас — Мбіа, Рейес (Коке, 58), Банега (Іборра, 87), Витоло — Бакка (Гамейро, 82)

Тут же Дніпро відповів небезпечною атакою — навіс справа на дальній штанзі міг замикати Євген Коноплянка, але до м’яча не дотягнувся. Не забиваєш ти… Чеберячко помиляється при створенні положення поза грою, і Рейес виводить Карлоса Бакку один на один з Бойком. Колумбійця вистачило сміливості ще й обіграти голкіпера — він відправив м’яч вже у порожні ворота.

Багатьох такий розвиток подій зламало б, але не Дніпро. У важливий момент нагадав про себе Коноплянка. Лідер команди Маркевича на 37-й хвилині ледь не забив шикарним ударом у стилі Ар’єна Роббена — Ріко в стрибку перевів м’яч над поперечиною. У Севільї трохи менш небезпечно стріляв здалеку новачок збірної Іспанії Алейш Відаль — вище воріт.

Кінцівка тайму пройшла під диктовку українців, і їх зусилля не залишилися марними. Матеус у боротьбі з Тімоті Колодзейчаком заробив штрафний у 22-х метрах від воріт — Руслан Ротань виконав, як мовиться, на техніку і залишив Ріко не у справ.

Розпещені насиченим на події першим таймом глядачі, можливо, були трохи розчаровані початком другої сорокап’ятихвилинки. Все, що дозволяли один одному суперники — наносити удари з дальньої дистанції, а вони особливої загрози воротам не несли.

Як Дніпро вміє “не давати грати іншим”, всім чудово відомо, і у відрізок з 45-ї до 70-ї хвилини українська команда успішно займалася саме цим. В деяких моментах відбивалися, як могли — після подачі кутового Бойко дивом парирував летить в створ матч, а його одноклубники всією командою кинулися блокувати можливе добивання. Адже і вийшло — вистояти, втім, не вдалося.

Смертельний удар по амбіціях Дніпра на 73-й хвилині завдав все той же Бакка. Джаба Канкава, намагаючись винести м’яч недалеко від лінії штрафного, скинув круглого Витоло, а іспанець миттєво вивів на ударну позицію кращого бомбардира Севільї. Момент на рівному місці, гол нізвідки.

Незабаром Бакка ледь не оформив хет-трик — колумбієць без перешкод головою замикав навіс з правого флангу, але Бойко вчасно підняв над головою руки. Пішов кутовий, і знову в центрі уваги опинився Карлос — у боротьбі з Чеберячко він спрямував м’яч повз незахищеного дальнього кута.

Останні хвилини Дніпро був змушений провести вдесятьох. Матеус після зіткнення головами з Бенуа Тремулинасом втратив свідомість і покинув поле на ношах. У меншості українська команда змусила Севілью понервувати: три кутових, кілька атак, але все без завершального удару…

“Замахнемося і на восьме небо”, — жартував Селезньов два тижні тому. Не вийшло. Вдвічі прикріше від того, що Дніпро зупинився за крок від тріумфу, що до запаморочливого для досягнення клубу залишилося всього-нічого. Фіналіст Ліги Європи. Звучить солідно, але зовсім не так, як її переможець.