11 Тра

Донецький «Шахтар» достроково став чемпіоном України

Шахтар Донецьк чемпіон УПЛ

Команда Мірчі Луческу впевнено переграла луганську Зорю і стала чемпіоном України по футболу вже в який раз поспіль.

Всі розуміли, що Шахтар в поєдинку з Зорею достроково оформить золоті медалі чемпіонату України.

Але якщо і були серед луганчан оптимісти, розраховували на те, що гірники поділяться очком з географічними сусідами (тим більше нічийний результат влаштовував і донецьку команду), то їхні надії були розвіяні вже на 16-й хвилині зустрічі, коли Луїс Адріано відкрив рахунок, реалізувавши пенальті.

Новини футбол юа: Анонс матчу Зоря Луганськ – Шахтар Донецьк 11.05.2014

Справа в тому, що кількома хвилинами раніше за фол останньої надії арбітр видалив з поля голкіпера Зорі Шевченка. Тейшейра, який на кінець першої десятихвилинки вже не використав один гольовий момент – тоді Зорю виручив воротар, після передачі врозріз від Тайсона вискочив на побачення з Шевченком і впав на газон після контакту з голкіпером. Таким чином, відразу подвійне покарання спіткало Зорю. Юрію Вернидубу для того, що випустити резервного голкіпера Сантіні, довелося знімати з гри єдиного форварда Болю. Але Сантіні, як вже зазначалося вище, не зумів відбити постріл з точки від Адріано, хоч і вгадав напрямок удару.

Футбол онлайн: Іллічівець – Динамо Київ онлайн відео трансляція матчу. 29 тур, 11.05.2014

Підопічні Мірчі Луческу на полі стадіону Центральний у Черкасах відчували себе як вдома, що не дивно, адже їм довелося грати на цій арені другий раз за тиждень. Для того, щоб відчувати себе ще спокійніше, гірникам потрібно було збільшити перевагу, що вони і зробили на 29-й хвилині. Ракицький кинув у прорив по флангу Шевчука, простріл якого, зігравши на випередження, замкнув Адріано. Тим самим бразилець зробив дубль і на той момент з 18-ма забитими м’ячами вийшов у лідери в суперечці бомбардирів чемпіонату.

В цілому гра проходила в дуже помірному темпі, гості подовгу перепасовувалися і контролювали м’яч: судячи по всьому, берегли сили на фінал Кубка України, який відбудеться в найближчий четвер. Лише зрідка донеччани дозволяли футболістам Зорі огризатися контратаками. Тим не менш, після однієї з них у самій кінцівці першого тайму господарі відіграли один м’яч. Кривцов сфолив на Петряке по центру перед штрафним майданчиком, і Любеновіч, як і тиждень тому в Севастополі, здорово пробив зі стандарту над стінкою, вразивши лівий від П’ятова кут.

Шикарний момент у дебюті другої половини зустрічі мав Дмитро Хомченовський. Любеновіч закинув м’яч за спини захисникам і фактично вивів лівого хавбека Зорі на побачення з Пятовим, але Дмитро пробив безхитрісно, прямо у воротаря.

За весь другий тайм луганчани зуміли створити лише ще один по-справжньому гольовий момент (ближче до кінцівці зустрічі), коли Любеновіч пробивав головою після подачі зі штрафного у виконанні Малиновського, але м’яч пройшов значно вище поперечини. А ось футболісти Шахтаря в доданий арбітром час відзначилися ще дин раз вийшов на заміну Едуардо замкнув простріл Кости з лівого флангу – 1:3.

Трансфери напередодні ЧС-2014 по футболу – Трансферні чутки весни 2014 року. Трансфери України та Світу

У підсумку, приклавши мінімум зусиль, “Шахтар” здобув перемогу і заробив три очки, які дозволили команді Луческу в п’ятий раз поспіль завоювати чемпіонське звання. А ось результат боротьби Зорі за Лігу Європи, швидше за все, буде залежати від рішення щодо апеляції донецького Металурга на відсторонення від єврокубків.

Хоча попереду у команди Вернидуба ще виїзний поєдинок проти “Динамо” в Києві, де можна спробувати зачепитися за очки.