07 Тра

Донецький “Шахтар” виходить у фінал Кубка України

«Шахтар» обіграв «Славутич» лише в додатковий час

Черкаська команда показала свою найкращу гру у півфіналі Кубка України.

Славутич в поєдинку з Шахтарем при будь-яких розкладах не мав жодних шансів, а тут ще й весняні матчі другої ліги черкащани проводили з рук геть погано і в останніх трьох зустрічах не забили жодного гола, тому все вирішилося на користь гірників Славутич 0 – 3 Шахтар

А ось донецька команда після тимчасової затримки знову набрали хід і різко відірвалися від переслідувачів у Прем’єр-лізі на шість очок. Але кубок є кубок, і тут недооцінка суперника, а також божевільний настрій аутсайдера на одну гру може компенсувати практично будь-яку різницю у класі. Власне, так і вийшло в звітному матчі.

Мірча Луческу очікувано надав відпочинок ряду лідерів і дав ігровий час резервним виконавцям, таким як Кобін, Воловик, Соболь і Дентіньо, ці гравці виходять тільки на такі матчі, а на ЧС-2014 по футболу навіть за збірну їх не кличуть. Та вже в перерві наставник Шахтаря був змушений використовувати важку артилерію в особі Едуардо і Луїса Адріано, оскільки за весь перший тайм Гірники за відчутної ігрової переваги створили лише один гольовий момент.

Новини футбол юа: Мірча Луческу: Це тільки здається, що все легко і просто

Зрозуміло, що Славутич був притиснутий до своїх воріт і всього пару разів переходив центр поля з м’ячем, але масована оборона приносила свої плоди і розігрувати м’яч до вірного гостям не вдавалося, а установки на подачі і дальні удари у них явно не було. В той єдиний момент, коли захисники “Славутича” виявилися не у справ, Факундо Феррейра пробачив суперника, пробивши з лінії воротарського майданчика над поперечиною.

А так – голкіпер господарів Мирний в більшості випадків впевнено діяв на виходах, а коли помилявся, його страхували захисники, які, крім того, вигравали більшість єдиноборств у штрафному. Тому численні стандартні положення успіху Шахтарю не приносили.

На початку другого тайму Славутич і зовсім відповів чемпіону своїм моментом. Чеботарьов отримав м’яч біля кута штрафного майданчика, обіграв Ілсіньо і низом пробив під дальню штангу, але Каніболоцький не втратив пильність після простою в першій половині зустрічі.

Ліга Європи: Офіційно: Донецький Металург виключений із єврокубків

Проте з часом заміни Мірчі Луческу все-таки позначилися на грі його команди. Десь після закінчення години гри для Славутича почалися найважчі хвилини матчу, коли вони тільки те й робили, що виносили м’яч з штрафного в гарячих ситуаціях. Але при цьому Мирного небезпечними ударами гості все одно турбували рідко. В результаті черкащанам вдалося вистояти до закінчення основного часу матчу.

Протрималися вони і практично весь перший екстратайм, але вже в доданий до нього час Едуардо, раніше не реалізував стовідсотковий момент, таки використав штрафний удар, зароблений Луїсом Адріано метрах в 20 від воріт. Хорватський бразилець технічним ударом обвів стінку і поклав м’яч під штангу.

Зрозуміло, що гра була до гола, бо в заключні 15 хвилин матчу Шахтар спокійно добив суперника. Тайсон відзначився з дальньої дистанції, а Бернард з середньої.

Правда, Ілсіньо встиг зіпсувати такий гарний день для “Шахтаря” і на останніх секундах заробив другу жовту картку, піймавши суперника на стегно. Ймовірно, свій догану від Луческу бразилець отримає, хоча й інших гравців Шахтаря теж, швидше за все, чекає чоловіча розмова, адже наставник Гірників по ходу матчу нервував так, що навіть в Лізі чемпіонів у нього подібних емоцій не побачиш.