07 Тра

“Динамо” Київ стає другим фіналістом Кубка України

«Динамо Київ» зіграє з «Шахтарем» у фіналі Кубка України

У півфіналі Кубка України підопічні Сергія Реброва забили у ворота Чорноморця чотири м’ячі.

«Шукайте щастя в центрі» – напевно так наставляв своїх підопічних Роман Григорчук перед грою з Динамо.

Адже саме центр оборони киян викликав найбільше побоювань: Хачеріді, як і раніше травмований, а Виду перебрав карток і отримав дискваліфікацію на півфінал. Залатати дірку Ребров, по суті, міг лише за допомогою двох крайков – Селіна і Даніло Сілви (так, ще є Вукоєвич, але кидати Огнєна під швидкісного Антонова було б божевіллям). Керманич «біло-синіх» вибрав другий варіант, і бразилець не підвів: дров не ламав, грав максимально просто.

Новини футбол юа: Донецький “Шахтар” виходить у фінал Кубка України

Правда, і ставка одеситів на центральний фронт не спрацювали (Матос і Окріашвілі досить глибокого сиділи на флангах, допомагаючи обороні): динамівська трійка Велозу-Гармаш-Бельханда залізними кліщами взяла гру під контроль, майже позбавивши м’яча тріо Ковальчук-Аржанов-Гай. З поверненням португальця кияни буквально змінились: м’яч в центрі поля майже не губився, а більшість передач знаходили адресата (правда, їх виконував лише Велозу). Плюс Гармаш став менше думати про оборону, відчуваючи за спиною впевненість.

Більше Ребров несподіванками не порадував у сьогоднішній тактиці “Динамо”. Хіба що з перших хвилин Ярмоленко вийшов зліва, а Ленс – праворуч (хоча навесні саме Андрія ми звикли бачити на правому краю). І поки українець і голландець не помінялися місцями, Динамо виглядало безсилим в атаці. Але перехід Ярмоленка на правий фланг відразу ж приніс гостроту: після передач київської «десятки» Мбокані відправив м’яч біля штанги, а Гусєв потужно пробив у ближній кут метрів з семи (Безотосний відбив). Також гострий момент мав і сам Ярмоленко, однак після його дальнього удару низом м’яч розминувся зі штангою в лічених сантиметрах. Загалом, Дитина на позиції лівого захисника терпів щосили (подейкують, ще в першій половині тайму Григорчук хотів його міняти, та лава виявилася занадто короткою).

Новини футболу: Мірча Луческу: Це тільки здається, що все легко і просто

Однак зміна місця діяльності принесла більше користі не Ярмоленко, а Ленсу. Голландець подібно удавові вичікував свої моменти, а дочекавшись, нагадував про своє індивідуальній майстерності. Саме Ленс двічі асистував Гармашу. Перший раз Джермейн як рукою накинув м’яч Денису на голову, а другий – майстерно закинув Гармашу на хід.

Епізод з другим взяттям воріт став показовим, наскільки важко зараз доводиться Чорноморцю в центрі захисту. 19-му номеру «біло-синіх» було непросто дістатися до м’яча, однак Кутас так і не зміг перешкодити Гармашу (хоча мав!), який в останній момент проштовхнув м’яч між ніг Безотосному.

Одесити ж кинули обережним після першого гола, в результаті чого почали хоч трохи напружувати тиловиків Динамо. Найкращий момент для взяття воріт Шовковського виник на 39-й хвилині, коли після класної комбінації Гаю викотили під удар практично на лінію штрафного. Однак досвідчений півзахисник запустив м’яч на трибуни…

Мабуть, другий гол добряче вдарив по Морякам, і після перерви вони дозволяли супернику дуже багато. А киянам багато і не знадобилося: пару атак, і Мбокані в одному з рейдів заробив пенальті (Матос явно був не правий). Виконувати взявся Ярмоленко, і, зізнатися, зробив це майстерно: сильний удар низом у правий кут воріт Безотосного відбити не зміг.

Такі розклади напевно цілком влаштовували Реброва, який через десять хвилин після третього голу киян поміняв Бельханда на Вукоєвича. Динамо заспокоїлося і надало можливість одеситам дуже небезпечно атакувати. Однак команда Григорчука занадто академічно підійшла до злому насиченого тилу суперника (деколи при обороні за лінією м’яча залишалися тільки Мбокані і Ленс, або ж сам Ленс). Таким чином «біло-сині» перейшли в режим економії (адже сили ще знадобляться на виправлення справ у чемпіонаті) та до воріт Безотосного вибігали тільки в контратаках. Одна з них допомогла забити четвертий м’яч, коли відразу троє киян вийшли на одеського голкіпера, і Мбокані легко поставив крапку. 4:0.

Далі команди просто догравали. Хоча Чорноморець не залишав надії на м’яч престижу, а Ребров дав можливість пограти в нинішньому Кубку України Селіну і Калитвинцеву. Ті каші не зіпсували, хоча кардинальних змін у гру не внесли. Чорноморець також акуратно, без особливої швидкості і ризику намагався забити, а ” Динамо ” могло забити в контратаці п’ятий м’яч, однак в останній момент Кутас зумів вибити м’яч з-під ніг Ярмоленко.