02 Лип

Іспанія обіграла Італію і вдруге стала Чемпіоном Європи

Іспанія - знову чемпіони Європи 2012 року

Іспанія – знову чемпіони Європи 2012 року, фото – Alex Grimm/Getty Images

Після шести матчів, 12 голів, безпрограшної смуги та практично повного домінування над суперниками, збірна Іспанії знову стає чемпіонами Європи.

Іспанці перемогли Італію у фінальному матчі Євро-2012, тому багато фанатів думають, що і на Євро-2016 Іспанія теж буде у фіналі. Виграли господарі з більш ніж прикрим для італійців рахунком, 4-0, і вдруге поспіль стають переможцями даного турніру. Фурія Роха б’є практично всі рекорди, вони уже втретє стають переможцями таких великих турнірів. Нагадаємо, що раніше іспанці уже вигравали Євро-2008 та ЧС-2010.

На своєму шляху до перемоги збірна Іспанії записала у свій актив 12 забитих, та 1 пропущений м’яч, а також більше 500 хвилин недоторканості воріт Касільяса.

Після достатньо важкого півфіналу зі збірною Португалією було достатньо складно визначити наскільки свіжими будуть іспанці у фіналі. Та вже на 14-й хвилині матчу Фурія Роха відкриває рахунок. І робить це Давід Сілва, який феноменально у падінні головою замикає чудовий пас Сеска Фабрегаса. Перший крок до перемоги зроблено. Але далеко не останній.

Згодом ініціатива переходить до рук і ніг італійської збірної. Але винести зиску із моментів, які вони створюють їм не вдається. Здавалося, все йде до плавного завершення першого тайму, але Іспанія знову нас дивує.

Після швидкого першого голу і, зазвичай, не надто результативних перемог, підопічні Дель Боске встигають ще в першому таймі подвоїть свою перевагу. Хорді Альба на 41-й хвилині, після класного пасу, кого б ви думали, звичайно Хаві, відправляє другий м’яч у ворота Скуадри Адзури і робить вагому заявку на перемогу.

Гол Хорді Альби

Гол Хорді Альби, фото – Martin Rose/Getty Images

Другий тайм Італія почала дуже активно і уже буквально на перших хвилинах Антоніо Ді Натале, який вийшов у перерві замість Кассано, уже міг скорочувати відставання. Але Касільяс у тому моменті, та й в цілому у всьому матчі, був на висоті і зміг зберегти свої ворота у недоторканності.

Після декількох невдалих спроб вразити ворота Іспанії, склалось таке враження, що італійці здалися. Крім того, сталась одна дуже неприємна ситуація. Мотта, який вийшов на заміну замість Монтоліво, уже через пару хвилин отримав травму і був змушений покинути поле, таким чином залишивши Італію у меншості. Саме з цього моменту, навіть у найбільших скептиків пропали усі сумніви, щодо перемоги Іспанії у цьому фіналі. Таким чином, Чезаре Пранделлі поплатився за свої надто швидкі три заміни, якими він намагався вирівняти гру.

В свою чергу, Червона Фурія пішла добивати суперника. Третій гол забив Фернандо Торес, який вийшов на заміну замість Фабрегаса на 75 хвилині. А остаточно завершив найбільш гучний погром суперника у фіналах таких великих турнірів Хуан Мата, який також вийшов на заміну. До речі, Мата забив свій гол уже через 2 хвилини після виходу на поле. А Торес, завдяки голу та результативній передачі, зробив вагому заявку на отримання золотої бутси Євро-2012. Він забив 3 голи та зробив одну результативну передачу і при цьому провів на полі менше часу, ніж будь-який інший форвард.

Іспанія впевнено перемагає збірну Італії у фіналі Євро-2012 і продовжує панувати у європейському та світовому футболі. Причому її гра, яку футбольні критики завжди називали скучною, у фінальному матчі змінилася до невпізнанності.

Коли ми бачимо, як грає збірна Іспанії, ми справді спостерігаємо творення нової футбольної історії. Тому потрібно насолоджуватися кожним моментом їхнього успіху, бо про таких футболістів, як Хаві, Іньєста і Ко ми ще будемо розповідати своїм внукам.