24 Чер

Італія перемагає Англію в серії післяматчевих пенальті

Італія-Англія, 4-2, Буффон

Багато хто скаже, все закономірно, фортуна хоча і була сьогодні на боці Скуадри Адзури, але слід віддати належне гравцям збірної Англії, які билися до останнього. Сильніших не вибирають, вони самі це доводять у серії післяматчевих пенальті. Саме так сталося і цього разу. Достатньо нудний поєдинок, в якому домінувала одна команда, закінчився драматичним по своїй суті пробиттям одинадцятиметрових ударів.

Початок першого тайму був за Англією, і навіть пресинг італійців не зупиняв Джерарда і компанію. Але згодом, Італія прибрала м’яч до своїх ніг. І навіть більше раз по раз біля воріт англійської збірної виникали небезпечні моменти, ну чи хоча б такі, через які Рой Ходжсон мусів вскакувати на ноги. Як завжди відмітився Балотеллі, за перший тайм він встиг змарнувати два чудові моменти, як він і любить робити коли дуже потрібно – футбол юа.

Ближче до кінця першої половини зустрічі гра вирівнялась і команди неквапливо розвивали свої атаки. Та все ж варто зазначити, що збірна Італії була більш близька до взяття воріт Джо Харта. В загальному, по грі можна сказати, що обидві команди не хотіли б доводити гру до післяматчевої лотереї.

Другий тайм майже не відрізнявся від першого. Хіба що Італія в цілому була більш активна і створила цілу купу моментів, та жоден з них не реалізувала. Навіть заміни, які провели обидва тренери не принесли свіжості грі ні одній ні інший команді. Основний час помалу добігав свого кінця, а забитих голів так і не було, тому у всіх фанатів вже не вистачало сил дивитися таке захопливе протистояння, тому хтось пішов на кухню, щоб відпочити від матчу.

Відданість та гра до останнього англійських захисників не мала меж. Всі спроби пробити по воротах Харта блокувались Джоном Террі або Гленом Джонсоном. Але й Італії також щастило, Уейн Руні уже в додані хвилини міг виводити свою команду в півфінал, але повторити феноменальний гол в падінні через себе він не зміг.

І ось вперше на цьому чемпіонаті в основний час не було визначено переможця і довелося грати два додаткові тайми по 15 хвилин. Усі футболісти були втомлені, тому чогось особливого чекати було не варто. Так і сталося перший тайм пройшов в повільному темпі. Єдиний вартий уваги момент – це подача-удар Маркізіо, після якої м’яч влучив у стійку воріт Джо Харта.

Другий екстра-тайм минав також досить нудно і неквапливо. Італія таки забила гол, зробив це Ночеріно після подачі дуже активного Діаманті, але як виявилося гол був забитий з офсайду. Як тільки не намагалися італійці добратися до воріт Англії, але зробити цього не могли.

Отож 4 тайми не змогли виявити переможця і даному матчі, тому діло дійшло до післяматчевих пенальті. Хоча обидві команди, виходячи із статистики, дуже невдало пробивають пенальті, та все-таки переможець мав бути визначений.

І ось що-що, а пробиття одинадцятиметрових було справді драматичним. Спочатку програючи англійцям 1-2, після промаху Монтоліво, Італія завдяки перекладині та зусиллям Буффона вириває перемогу 4-2 у серії пенальті. Як кажуть, щастить сильнішим. І справді, Італія сьогодні виглядала дуже потужно, от тільки забити в основний та додатковий час не змогли. Англія ж вшосте програє саме по пенальті в змаганнях такого рівня. Що тут скажеш, не щастить так не щастить. Жаль англійських вболівальників, які, протягом всього матчу надривали горлянки співаючи пісень та женучи свою збірну вперед, до перемоги.

Отже, Італія знову перемагає Англію і виходить у півфінал ЄВРО-2012, де зустрінеться із дуже непростим і можна сказати заклятим суперником – збірною Німеччини. Ото ще буде!

Англія - Італія 0:0 (2:4 в серії пенальті)