12 Сер

Огляд матчу Барселона – Севілья 5:4 Суперкубок УЄФА 11-08-2015

Страница доступна на: Російська

Огляд матчу Барселона - Севілья 5:4 Суперкубок УЄФА 11-08-2015

Дивитися відео огляд матчу Барселона – Севілья 5:4, де Суперкубок УЄФА 11-08-2015 виграла Барселона, голи забивали Евер Банега, Ліонель Мессі, Рафінья, Луїс Суарес, Хосе Антоніо Рейєс, Кевін Гамейро, Євген Коноплянка, Педро Родрігес. Матч відбувся 11 серпня у Грузії.

Великі фінали рідко бувають безшабашно-веселими. Але глядачам Суперкубка-2015 нудьга спочатку не загрожувала. Зустріч естетів від футболу, апологетів атаки в гостинному Тбілісі просто не могла вийти нудною. Все, абсолютно все говорило на користь запального дійства. І воно було, та ще яке! Ви багато втратили, якщо не бачили.

«Барса» не встигла толком озирнутися на полі динамівської арени, як опинилася в ролі наздоганяючої. У першій же атаці вечора Рейес отримав по нозі від Маскерано, а тер Штеген – від Витоло. Шотландський рефері Коллам поставив штрафний у бік каталонців, а Банега його дивовижно виконав: облетівши синьо-гранатову стінку зверху, м’яч влетів у ближній кут.

Якщо фаворит і оторопів від нахабства севильянцев, то вигляду не подав. Чотирьох хвилин «Барселоні» вистачило, щоб зрівняти рахунок, і ще восьми – щоб вийти вперед. Розбурханий стандартом співвітчизника з конкуруючої фірми», Мессі показав, що і він зі стандартами в злагоді. Лео реалізував не один, а відразу два штрафні удари. Не вірю, що Емері не попереджав підопічних про цю грані таланту барселонської «десятки». Тим не менш правила вони проти Суареса і Ракітіча порушили, а Мессі бездоганно виконав кілька ударів по нерухомому м’ячу.

Перед початком матчу оглядачі ворожили, хто замінить хворого Неймара в атаці «Барселони». Кандидатом №1 на раптово виниклу вакансію представлявся Педро. На подив багатьох, Луїс Енріке віддав перевагу Рафіньї. Пролив світло на ситуацію технічний секретар клубу Роберт Фернандес. «Педро сказав мені, що хоче піти», — повідомив він незадовго до матчу. Після такої заяви останні питання до тренера відпали – інші 10 позицій у «блауграна» були передбачуваними. Реєструвати новачків «Барселона» як і раніше не може (відповідний заборону ФІФА закінчується в січні 2016 року), а молодняку з «кантери» вхід у такий матч замовлений з інших причин – суто спортивним.

Суперкубок УЄФА. Фінал

Барселона (Барселона, Іспанія) – “Севілья” (Севілья, Іспанія) – 5:4 (дв)

Хто забивав голи в матчі?

Голи: Банега, 3 (0:1); Мессі, 7 (1:1); Мессі, 15 (2:1); Рафінья, 44 (3:1); Суарес, 52 (4:1); Рейес, 57 (4:2); Гамейро, 72 (4:3, пен); Коноплянка, 81 (4:4); Родрігес, 115 (5:4).

Попередження: Матьє, 71; Родрігес, 94; Бускетс, 117; Алвес, 120 – Криховяк, 14; Коке , 88; Банега, 90+2; Іммобіле, 92; Крон-Делі, 120.

Зате Рафінья чудово скористався шансом, що представився. Суаресу самостійно відзначитися до перерви не вдалося (один гол Луїса суддя скасував через офсайд, інший запобіг Бету), однак без результативної дії він на перерву не пішов. Після вивіреної передачі з правого краю Рафіньї залишалося з кількох метрів влучити у порожні ворота. Він не промахнувся.

«Севілья» у порівнянні з собою навіть травневого зразка оновилася більш кардинально. Досить сказати, що з основи зразка фіналу Ліги Європи на тбіліську галявину з перших хвилин вийшли лише п’ять чоловік – Криховяк, Тремулінас, Банега, Рейес і Витоло. Чекали Коноплянку. І не тільки андалусійці – їх суперники теж. Луїс Енріке, наприклад, напередодні дуже схвально відгукнувся про український хавбеке. Емері зі стенограмою брифінгу колеги-суперника напевно ознайомився і… залишив Євгенія в запасі. За свідченнями очевидців, Витоло яскравіше всіх проявив себе в міжсезоння, тим самим заслуживши право розпочати сезон в основі.

Про свою присутність на полі Витоло нагадав на кінець години гри – результативним навісом на Рейеса. Однак рахунок до того часу доріс до 4:1. Бускетс, перехопивши легковажний горизонтальний пас Тремулінаса, допоміг Суаресу виконати бомбардирський борг. На цей раз прощати противника Луїс не став.

Думаєте, на півдюжини голів команди заспокоїлися? Як би не так! Увійшовши у смак, вони продовжили безтурботне футбольну фієсту на радість 50 тисячам людей на трибунах і мільйонам – біля телеекранів.

«Севілья», немов і не було в пасиві чотирьох пропущених м’ячів і удару Рафіньї у поперечину, продовжувала відважно лізти вперед і на 70-й хвилині була винагороджена за наполегливість одинадцятиметровим. Матьє звалив в своїй штрафній Витоло, і Гамейро реанімував інтригу.

20 хвилин залишалося у хлопців Емері на створення чергового дива. І вони його зробили! А як ще назвати відіграш у кращого клубу Європи трьох м’ячів?! Диво. А зрівняв рахунок в божевільній перестрілці той, кого найбільше чекали на полі андалусійські вболівальники. Коноплянка! Ледь замінивши капітана Реєса, Євген непогано пальнув здалеку – зовсім трохи промахнувся. Але вже з другої спроби 22-й номер «Севільї» доставив м’яч за спину тер Штегену. Коноплянка скопіював гол Рафіньї з першого тайму, замкнувши простріл Іммобіле. Останньому вистачило хвилини на поле, щоб зробити найважливіше ТТД. Спрацювали заміни Унаї, спрацювали!

Новини Чемпіонату Світу Жеребкування відбору на ЧС-2018. Всі пари та розклад матчів

Потрап Лео в створ на 89-й хвилині – бути б унікальному хет-трику: три голи зі штрафного! На щастя гостей, м’яч лише ковзнув по штанзі з зовнішньої сторони і вилетів за поле. Гра перейшла в екстра-тайм.

Емері до того часу вже вичерпав заміни, у Енріке залишалася ще одна. Не дивно, що захиснику Адріано і пацанам з дубля Сандро з Муниром він волів Педро. Можливо, для чемпіона світу і Європи це були останні півгодини у складі рідного клубу, але він зробив все, щоб вони запам’яталися мільйонам шанувальників «Барси» по всьому світу. Ні, він не став найпомітнішою фігурою додаткового часу. Він лише раз опинився в потрібний час у потрібному місці – і цього вистачило, щоб стати героєм фіналу. З черговим пострілом Мессі, крізь натовп своїх і чужих футболістів, Бету впорався, а з добавкою від Педро – не зміг.

Цей гол і вирішив результат, можливо, самого видовищного і драматичного в історії Суперкубка.