05 Лип

Огляд матчу Чилі – Аргентина 0:0 (4:1) 4-07-2015. Копа Америка

Страница доступна на: Російська

chile-argentina-0-0-penalties-4-1-copa-america

Закінчився Кубок Америки. Рахунок гри Чилі – Аргентина 0:0 (4:1 по пенальті). Пропонуємо вашій увазі огляд матчу, відео пенальті та небезпечних моментів.

4 липня відбувся фінал Копа Америка, де зійшлись Чилі та Аргентина. Рахунок матчу в основний час був 0:0, тому команди пробивали пенальті, де сильнішою була збірна Чилі – 4:1.

Багато на світі є гучних стадіонів, але «Насьональ» у Сантьяго видав щось особливе. Аргентинці грали ніби в жерлі вулкана – чилійські фанати почали співати гімн акапельно, так і не змовкали до самого кінця. На щастя, господар турніру зумів виступити не гірше.

Вчинок Гонсало Хари всіх вразив своєю аморальністю, але збірну Чилі в першу чергу позбавив просто основного центрбека. Без нього тренер пішов на перестановки: лівий фланг оборони закрив Босежур, праворуч, як звичайно, вийшов Ісла, а перед Браво пару центрбеків склали Фран Сілва і Гарі Медель. В центрі поля з’явився класний ромб Діас – Арангіс – Відаль – Вальдівія, ну а пару форвардів склали Санчес з Варгасом. Що стосується аргентинців, то їх склад повністю збігся з прогнозованим в анонсі:

Результат фіналу Копа Америка 2015. Чилі – Аргентина 0:0 (по пен. 4:1).

Чилі порадував в першу чергу тим, що дуже круто провів початок гри. «Ла роха» не те що не поступалася аргентинцям, а нав’язувала їм свою гру і відбиватися. В обороні у останніх без Гарая не клеїлося: чого варто тільки момент, коли Демічеліс дуже безглуздо спробував перервати простріл Санчеса, і Ромеро з труднощами відбив удар Відаля. Аргентина відповіла стандартом, коли після навісу Мессі зі штрафного Браво відбив удар Агуеро головою – втім, голкіперу в епізоді було достатньо правильно вибрати позицію.

Як мінімум хід матчу був би іншим, зумій провести його від і до ді Марія. На жаль, Анхелю травми заважають проявити себе у другому найважливішому фіналі поспіль. Мотор аргентинських атак був знятий вже в середині першого тайму (це навіть не чверть загального часу), а вийшов замість нього Лавессі хоч і старався, але звів модель гри «альбіселестес» до банальних «три форварда попереду». А «ла роха» тиснула і рвала: не просто так же Лавессі довелося опускатися в штрафну (!) і віднімати там м’яч у готового забити Санчеса. Втім, Єзекиль міг виграти для своєї команди перший тайм, але з його небезпечним ударом впорався Браво.

Другий тайм Чилі – Аргентина 4 липня. Кубок Америки.

Другий тайм вийшов закритим, оборонним. «Ла роха» давила «альбіселестес» контролювали більшу частину атак ще в центрі поля, але не могли з достатньою частотою проводити власні. Якимось чином Сампаоли вписав резервістів «Гамбурга» і «Брюгге» в працюючу модель гри, де кожен знає свій маневр. Аргентинці, звичайно, теж грають непогано, але з цим сузір’ям в атаці зобов’язані комбінувати краще. Санчес ледь не забив наприкінці другого тайму, але його удару в дотик не вистачило точності.

Останні хвилини другого тайму чилійці провели в атаці, але могли за це дуже гірко поплатитися. Вже в останні секунди Аргентина провела контратаку, Мессі чарівної передачею вивів на ударну позицію Банегу, але Евер волів покотити на Ігуаїна. І Гонсало не вистачило нормального попадання по м’ячу, щоб з кількох сантиметрів проштовхнути м’яч у ворота! Пипита знову запоров своїми промахами ключові моменти ключової гри – причому його головний промах був ще попереду.

У третьому таймі ситуація повернулася дзеркально: вже Чилі міг виходити вперед перед свистком на перерву, і вже Санчес пробив вище воріт. До речі, це теж була контратака, і Маскерано чи не єдиний раз за матч дав слабину, дозволивши опікуваної супернику завдати небезпечного удару. Четвертий тайм небезпечних моментів не приніс (вже всі чекали пенальті), а в серії своє вагоме слово сказав капітан «ла рохи».

Пенальті Копа Америка Чилі – Аргентина

Клаудіо Браво став єдиним футболістом Європи, який виграв усі турніри, в яких брав участь! Воротар відбив удар Банеги, спровокував на промах Ігуаїна, пропустив від одноклубника – і дав можливість Санчесу поставити ефектну крапку:

Є таке слово – «треба». Столітня серію без виграшів великих турнірів важким тягарем висіла на збірною Чилі і її вболівальників. Це Аргентина може думати про естетику гри і відпускати Сабелью після виходу у фінал ЧС – Чилі потребувала будь перемогу, причому в першу чергу як країна. Через рік можна буде покрасуватися, а зараз треба було не віддавати трофей нікому. Через шалену підтримку фанатів, посильну допомогу арбітрів і, чого гріха таїти, трохи бруду від Гонсало Хари «ла роха» змогла вирвати трофей і зробити щасливою всю країну, аж до стрибаючою від щастя президента.

Герой – Хорхе Сампаоли (Чилі)

Вчіться у Сампаоли, як можна із захисників не найкращої якості і не захисників зовсім створити ідеальну оборону за рахунок зіграність, налагодженості, системності. Вчора в центрі оборони Чилі діяли два опорника за життя Медель і Франсіско Сілва, а лівим латералем грав вінгер Босежур.

Тільки один раз потужний напад Аргентини зуміло переграти захист чилійців, та й то Ігуаїн на останній хвилині бив з близької, але не самої зручної позиції, в тому числі, тому що йому вдалося перешкодити.

Чилі в кожному матчі було сильнішою за суперників на цьому турнірі і заслужено взяв титул. Це – сама тренерська команда у світі. А Сампаоли вже кращий тренер в історії країни, адже за 99 років участі на турнірах Чилі до цієї ночі не вигравало нічого. До речі, він — аргентинець.

Антигерой – Гонсало Ігуаїн (Аргентина)

Він був близький до звання національного героя, але промахнувся із воротарської зони на останніх секундах основного часу. У серії пенальті він бив другим, і, по суті, саме його промах вирішив результат – була видна різниця в психологічній стійкості між чилійцями і аргентинцями.

Удар з пенальті на трибуни резюмував весь сезон Ігуаїна, що запам’ятався, перш за все, промахами.

Аргентина знову зупинилася за півкроку від титулів, які їй не вдається виграти з 1993-го. Через рік буде шанс виправитися на позачерговій Копа Америка, якщо, звичайно, вона відбудеться.