15 Лип

Огляд матчу Динамо Київ – Шахтар 0:2. Суперкубок 14-07-2015

Страница доступна на: Російська

Огляд матчу Динамо Київ - Шахтар 0:2. Суперкубок України 14-07-2015

Дивитися відео огляд матчу Динамо Київ – Шахтар 0:2, де Суперкубок України виграла донецька команда, голи забивали Даріо Срна (пенальті) і Бернард. Ця перемога дозволила гірникам покращити настрій перед Чемпіонатом України, який розпочнеться через тиждень.

Кожен місцевий випуск новин вже за кілька днів до гри було важко уявити без згадки Суперкубка. Правда, мова йшла в більшості випадків про організаційні моменти: заборону на проїзд в районі стадіону за три години перед і протягом трьох годин після гри (чого помічено так і не було, тому сумлінно довелося чахнути в тягучці).

Безпрецедентні заходи безпеки (чого візуально відмічено також не було, мабуть, більшою частиною правоохоронні органи ховалися по своїх засобів пересування); а також темою квитків. Про останніх розмови ходили все частіше і частіше з наближенням дня матчу. Однак відвідавши стадіон за сім годин до гри, можна було переконатися, що в касах ще є “пропуску” не тільки самої дорогої категорії, але і ті, що простіше – за 80 гривень.

Який рахунок матчу Динамо – Шахтар за суперкубок України?

Рахунок гри 2:0 на користь команди Мірчі Луческу

От тільки аналіз ситуації на трибунах вже зі стартовим свистком продемонстрував, що вболівальників чомусь найменше цікавили “соціальні” квитки: то громадськість не вірила, що їх ще можна відшукати у продажу, то просто ніхто не бажав розташовуватися біля фан-секторів обох клубів, щоб не дихати традиційним димом від шашок, без якої рідко обходиться якийсь матч вітчизняних команд. Втім, і там поступово все лисини зайняли. Але стовідсоткову відвідуваність зібрати так і не вдалося. Тому повідомлення організаторів під кінець зустрічі, що на трибунах аншлаг, враховуючи, що вільні місця були видні з Аркадії, виявилося більшості не зрозумілим.

Хто забивав голи в матчі Динамо – Шахтар 14 липня?

Голи забивали Даріо Срна (з пенальті) і Бернард

Обидва головкому знайшли, чим здивувати громадськість в стартових складах. Так, у киян не “став на ноги” Хачеріді, тому його місце в центрі оборони зайняв Даніло Сілва, де склав пару Драговичу.

У свою чергу, направо перемістився Виду, а на протилежному фланзі вийшов Антунеш. Риболовля, за великим рахунком, цілком прогнозовано зайняв своє місце в опорній зоні, а ось трохи вище розташувалися Сидорчук і Велозу. Флангами ж атаки розганяли Ярмоленко, який отримав приз кращому гравцеві сезону перед стартовим свистом, а також Морозюк (Ленс, мабуть вже оформляє візу на Туманний Альбіон). У нападі ж Ребров довірився новобранцеві Мораєсу, для якого цей матч був дебютним у футболці з ромбом на грудях.

Мірча Луческу досить несподівано зважився внести зміни у, здавалося б, непохитну воротарську позицію, де замість звичного П’ятова вийшов Каніболоцький. До традиційного тріо оборонців (капітана Срни справа і центрбекам Ракицькому з Кучером) приєднався Ісмаїлі, який зумів витіснити з старту вічно молодого Шевчука.

Трохи вище розташувалися Степаненко та Фред, ну а в атакуючій групі “гірників”, мабуть, помилитися було найважче: Тайсон і Марлос по флангах, Гладкий на вістрі, а Тейшейра (ще один нагороджений перед матчем, як кращий бомбардир минулого сезону) – під ним.

Обидва суперника, не дивлячись на те, що за десятки матчів вже встигли вивчити один одного від і до, не поспішали з наданням своїх аргументів в атаці. Можливо, трішки активніше виглядали донеччани, однак сказати, що вони володіли ініціативою, було б зухвальством. Але саме “гірники” стали авторами першого забійного моменту: Марлос подав справа – Гладкого забули в центрі штрафної, проте його удар головою в блискучому стрибку витягнув з під поперечини Шовковський.

“Динамівці” весь цей час були в пошуку своєї можливості. І тільки перший раз кияни наблизилися до володінь Каніболоцького, як тут же послідував гострий відповідь від донеччан: провал на правому фланзі оборони “біло-блакитних” (Вигляді привіт), здається, Тайсон дістає м’яч біля лицьової і віддає назад в район 11-метрової. Шовковський вже давно відправився крити Алекса, тому Марлосу залишалося тільки не промахнутися повз рамку, але він, схоже, ще не звикся з роллю нового лідера атаки команди.

Ближче до кінцівці тайму відтінок матчу дещо змінив колір, ставши з помаранчево-чорного – біло-блакитним. Довгих чотири десятки хвилин знадобилося киянам, щоб створити перший по-справжньому заслуговує уваги потрапити в звіт шанс: це Велозу зі штрафного метрів з 23-х пустив м’яч у праву від себе “дев’ятку”, проте снаряд пройшов зовсім трохи вище. Влуч у ворота – не факт, що Каніболоцький до м’яча дотягнувся.

Так, був ще один пожежа у штрафному донецької команди, однак стався він, схоже, більше за необачність самих “гірників”, які не зуміли відразу відправити м’яч подалі від власних воріт.

В іншому ж уболівальникам на трибунах доводилося розважати себе самим. Приміром, місцевих (або прикрывавшихся цим поняттям туристів, на футболі опинилися просто з приводу), яких все ж було більшість, дуже порадувала спільна кричался приїжджих фанів “Привіт” – “Одеса”. Самі ж одесити на це відповіли патріотичним скандуванням “Одеса”, чого багато хто так і не зрозуміли.

З відновленням гри після перерви обидва суперники вирішили залишити люб’язності в минулому, почавши пошук креативних рішень в атаці. Однак першими знову дали про себе знати саме донецькі форварди. Це Тайсон класно прорвався лівим флангом, увійшов у штрафний майданчик, проте віддав передачу відразу двом партнерам, що перебував на ударній позиції, в п’яти.

Але після цього в хід вже пішла київська артилерія. Першою ластівкою виявився випад Ярмоленко, навіс якого на лінію воротарського майданчика ледь не зрізав у свої ворота Ісмаїлі: Каніболоцький не дотягнувся до м’яча, і той, цокнув про дальню стійку, вилетів у поле.

Буквально через півтори хвилини голкіпер “Шахтаря” не зумів виграти повітря у Мораєса, багато вболівальників “Динамо” вже потихеньку почали вставати зі своїх місць в надії побачити м’яч у воротах, проте Кучер на самій стрічці виніс снаряд стегном, як міг і куди міг. За “гірників” відповів Фред, який завдав чудовий кручений удар метрів з 25, однак Шовковський кінчиками пальців перевів м’яч на кутовий.

Дебют другого тайму виявився по-хорошому божевільним. Однак потім, немов самі злякавшись такої прудкості, обидві команди обрали більш оборонний футбол. Ну, а з урахуванням того, що слідом за сьомим десятком хвилин секундомір плавно почав з’їдати і восьмий, очікувати, що одна із сторін зараз ризикне всім і понесеться за голом, було трохи наївно.

І все ж “Динамо” у ці хвилини виглядав трішки краще, трішки більше проводячи в атаці часу і трішки різноманітніше діючи на чужій половині поля. Був близький до мети Ярмоленко, який люб’язно скористався передачею Ісмаїлі, однак поцілив точно у Каніболоцького.

З усього ніг на підбір мчав Мораєс, але до м’яча раніше “гірницького” стража воріт так і не встиг. А хвилин за десять до фінального свистка Мораєс змусив уболівальників на трибунах відволіктися від розмов про життя і знову подивитися на полі, коли він відтіснив від м’яча захисника і в дотик замикав крос Види – м’яч черкнув каркас і пішов через поле.

Останні кілька обертів секундної стрілки “динамівці”, здалося, взяли умова гри “гірників”, взявшись відверто догравати. Однак “Шахтар”, як досвідчений звір, наче цього й чекав, скориставшись расконцентрацией київської оборони: Тейшейра вивалився на Шовковського, обіграв його і впав після контакту з руками Олександра. Пенальті і вилучення голкіпера практично визначили тріумфатора Суперкубка. Даріо Срна не залишив шансів став у рамку Драговичу. А на закуску – нокаут від Бернарда, який замкнув фланговий простріл Коваленко.

Кияни перевірили практично повністю по периметру каркас воріт Каніболоцького, однак довести до логічного завершення бодай один епізод їм не вдалося. “Шахтар” радіє, святкуючи довгоочікуваний трофей. “Динамо” ж “подарунок” – віддані ультрас, своєї піротехнікою посадившие “біло-блакитних” на черговий штраф.