15 Тра

Огляд матчу Динамо Київ 2 – 1 Шахтар Донецьк. Кубок беруть кияни

Огляд матчу Динамо Київ 2 - 1 Шахтар Донецьк. Кубок України Фінал

Забивши два голи в першому таймі і пропустивши в свої ворота лише один гол в другому таймі, київське «Динамо» обіграло донецький «Шахтар» і стало чемпіоном Кубка України сезону 2013/14.

Хоча насправді стартовий відрізок команди провели в легкій розвідці. У першу чергу це стосується “Шахтаря”, адже Мірча Луческу з висоти досвідченого керівника гірників не міг просто так поставитися до зміни тренера у киян. Нехай Ребров і був найближчим помічником Блохіна, але це не означає, що їхні думки були однаковими у всьому. Так що Гірники посіли більше вичікувальну позицію, дозволяли Динамо більше володіти м’ячем, хоча при цьому до воріт не підпускали. Загалом, гра йшла за типовим для будь-якого фіналу сценарієм: боротьба, непоступливість і діях з оглядкою на свої ворота.

Динамо Київ – Шахтар Донецьк онлайн відео трансляція. Кубок України Фінал 15.05.2014

Час минав, і стартова розвідка перейшла в загальний хід поєдинку. Динамо в якості команди, якій потрібно більше доводити, намагалося грати з позиції сили і впевненості, тоді як гра вже пішла не за планом Шахтаря. Навряд чи донеччани планували практично не створювати гольові моментои і не бити по воротах. У киян краща ситуація була з контролем м’яча і перестроением в різні фази гри, особливо це стосується переходу від атаки до оборони.

Ближче до кінця першого тайму “Динамо” і зовсім почало тиснути противника. Пару раз захисники Гірників не встигали за пермещениями противника, стали виникати перші реальні моменти (в першу чергу потрібно відзначати удар Мбокані з лінії штрафної площі трохи повз нижнього кута). Зрештою, можна було навіть застосувати традиційну для таких випадків фразу, мовляв, гол назріває. Але їх було відразу два!

Новини футбол юа Анонс матчу Динамо Київ – Шахтар Донецьк. Фінал Кубка України

Героєм відрізка став знову грав праворуч в захисті Виду. Втім, його позиція на полі в обох випадках не грала особливу роль, оскільки успіх киянам принесли стандарти. Перший м’яч і зовсім прийшов з жахливою плутанини в штрафному майданчику після стандарту, коли не найсильніший удар Віди Кучер головою подпарил мимо рук П’ятова. Другий м’яч вийшов набагато більш повсякденним: подача зі штрафного – удар головою.

Ось тепер підсумок першого тайму став вимальовуватися ще більш виразно: “Динамо” було дійсно сильнішим за “Шахтар”. Останній раз таку фразу використовувалося дуже давно.

Зрозуміло, у другому таймі чекали зовсім іншої гри. Насамперед це стосувалося опинився в ролі переслідувача Шахтаря. Мірча Луческу точно провів гарну бесіду зі своїми підопічними, адже з першої хвилини другого тайму донеччани стали діяти інакше. Активно заграли буквально всі гравці атаки донеччан на чолі з Луїсом Адріано, який, щоправда, запам’ятався своїми різкими єдиноборствами з захисниками суперника. А ось Бернард, Алекс Тейшейра і Дуглас Коста “побігли”. Не змусили себе чекати і гострі ситуації біля воріт Динамо, яких фактично за перший тайм Шахтарю створити не вдалося.

В одному випадку після удару Алекса Тейшейри Шовковський врятував свою команду, проте йому нічого не вдалося вдіяти з ударом Дугласа Кости, який перед надто легко пройшов декількох супротивників на чолі з Даніло Сілвою. У гольовій атаці важливу роль хорошою знижкою зіграв і Луїс Адріано.

Здавалося якраз після цього м’яча і повинен був початися справжній футбол. Однак у матчів “Динамо” і “Шахтаря” особлива аура, і в будь-напруженої ситуації матч часто перетворюється в справжню битву нервів. Цього разу нічого нового не сталося. Останні півгодини поєдинку були схожими за своїм сценарієм на перші півгодини. Хіба тільки в дебюті зустрічі було багато справжніх єдиноборств, а за рахунку 2:1 на користь Динамо стало багато відверто грубих фолів, затяжок часу і суперечок.

Суперники з труднощами утримувалися від того, щоб не перейти на ” з’ясування стосунків ” прямо на полі. А за останні хвилини компенсованого часу і зовсім подарували кілька справжніх розборок з відвертим бажанням переступити за межу дозволеного. Пару вилучень цілком буденний результат для такої нервової кінцівки матчу. Насправді могло бути і більше.

Ліга Європи Севілья стає чемпіоном Ліги Європи переграючи Бенфіку по пенальті

На жаль, таке не можна сказати про забитих м’ячах. Реальних шансів на те, щоб їх було більше не мала жодна з команд. Для Динамо взагалі такий розвиток подій з великою кількістю зупинок і суперечок було на руку. Швидше за все, кияни не самі обрали такий спосіб ведення гри, але в даному випадку він сильно допоміг. У команди Сергія Реброва було величезне бажання перемогти, а тому в першу чергу захистити свої ворота від пропущеного м’яча. Ось звідси і важливість зупинок, збоїв в грі. Та й заміни тренерського штабу були викликані виключно на зміцнення своїх воріт.

Загалом, з одного суцільного шматка нервів виділяти якісь безпосередньо футбольні події не так і просто. Було кілька гострих передач в штрафну, спроб індивідуально загострити гру і навіть похід П’ятова на останній стандарт. А от користі з своїх дій гірники не витягали. І все закінчилося на користь Динамо.

Головним підсумком турніру можна називати той факт, що Шахтар в цьому сезоні не настільки сильний, щоб робити Золотий дубль. А ось для “Динамо” цей трофей вкрай важливий, з огляду на кілька років все більших невдач. Та й Ігор Суркіс напевно свій висновок зробив стосовно майбутнього наставника команди.