21 Чер

Португалія в півфіналі, Чехія їде додому

Кріштіано Роналду

Завдяки голу Роналду на 79 хвилині матчу збірна Португалії проходить у півфінал Євро-2012 і буде там чекати на переможця пари Іспанія-Франція.Сама гра, особливо перший тайм, нічим яскравим не запам’ятався.

Обидві збірні приглядалися одна до одної та старалися діяти якомога обережніше. Більше того, склалося враження, що гравці збірної Португалії ще не прокинулися і в загальному виглядали м’яко кажучи кволо.

Збірна Чехії в свою чергу провела досить активно перші 15 хв першого тайму, але це, як виявилось, було все, на що вони спромоглися впродовж усієї гри.

Португальці ж прокинулися відразу після травми Елдера Поштіги і виходу на поле варшавського стадіону здорованя Угу Алмейди. Дзвіночок занепокоєння мав пролунати у чехів та їх тренера ще наприкінці першої половини гри, коли Кріштіану Роналду, після чудового пасу Майрелеша, влучив у штангу воріт Петера Чеха.

Читайте також у новинах футболу: Ярослав Ракицький: Для першого разу непогано. Захисник «Шахтаря» поділився враженнями після матчу з «Вікторією». – Ярославе, сьогодні ти двічі небезпечно пробивав по воротах суперника..

Старт другого тайму показав, що висновків ані гравці, ані тренер збірної Чехії не зробили. Португалія продовжувала насідати, завдаючи все більше і більше ударів по воротам. Особливо активним був капітан португальців.

Рано чи пізно оборона чеської збірної мала дати слабину. І це таки сталося на 79 хвилині, коли після подачі з правого флангу, все той же Кріштіану Роналду, випередивши свого опонента, потужно пробив головою. Чех не виручив, хоча був досить близьким.

10 хвилин основного часу, які залишилися у розпорядженні команди Міхала Білека, було недостатньо для того, щоб хоча б зрівняти рахунок зустрічати, не говорячи уже про те, аби переломити її хід. Окрім того, потрібно було ще спробувати забрати м’яч у португальців, які більш ніж впевнено його контролювали.

Михайло Фоменко: “Все реально, будемо виходити з групи”. Головний тренер збірної України – про результати жеребкування відбору на Євро – 2016, відразу після жеребкування ми набрали телефон Михайла Івановича, який не полетів до Ніцци через хворобу…

Отож, перший чвертьфінал Євро-2012 закінчився доволі впевненою перемогою збірної Португалії, яка повертається в Україну і буде чекати свого суперника по півфіналу у Донецьку.

Чехія – Португалія 0:1
Гол: Роналду, 79

Склад збарної Чехії: Петер Чех, Гебре Селассіе, Сівок, Кадлец, Лімберскі, Хюбшман (Пекгарт, 86), Плашілд, Йірачек, Піларж, Даріда (Резек, 61), Барош

Склад збірної Португалії: Руі Патрісіу, Жоао Перейра, Бруно Алвеш, Пепе, Фабіо Коентрау, Мігел Велозу, Жоао Моутіньо, Мейрелеш (Роланду, 88), Роналду, Нані (Куштодіу, 84), Поштіга (Уго Алмейда, 39)

Попередження: Лімберскі – Нані, Мігел Велозу.