24 Тра

Реал Мадрид стає переможцем Ліги Чемпіонів!

Ось і закінчився сезон 2013-2014 Ліги Чемпіонів!

Переможцем стає мадридський “Реал”, який впевнено виграє у “Атлетико” з рахунком 4:1! Огляд матчу читайте на футбол юа!

Якщо фінали для команд із однієї країни зустрічалися і раніше, то фінал для команд із одного міста це дуже велика рідкість та видовище, винесені на такий високий рівень здавалися чимось фантастичним. За великим рахунком, міста, здатні делегувати в найпрестижніший євротурнір відразу дві сильні команди можна перерахувати по пальцях однієї руки.

Медіа-простір переповнений всілякими анонсами звітної дуелі, тому зайвий раз згадувати передматчеві прикидки не будемо, з ходу перейшовши до складом. Хто б міг подумати, але навіть у фіналі наставники зуміли здивувати громадськість. Дієго Коста, рыдавший на лавці запасних тиждень тому, якимось незбагненним чином встиг відновитися (у пресі звучали самі екстраординарні способи лікування)з’явився в старті Атлетико. Анчелотті теж примудрився видати несподіване рішення.

Фінал ЛЧ. Реал Мадрид – Атлетико Мадрид онлайн відео трансляція 24.05.2014

В якості підміни Хаві Алонсо багатьма впевнено називався Ильярраменди, однак італійський фахівець вирішив виставити на поле Хедіра, який більшу частину поточного сезону провів на лікарняному ліжку. Ну і Бензема, у якого було певне пошкодження, все-таки, зумів підлікуватися для участі в найважливішому поєдинку сезону. А то і більш важливе, адже слово “Десима” в іспанській пресі вже вимовляється з чи не сакральним сенсом.

Втім вже на дев’ятій хвилині склади на полі зазнали змін. Без особливих розмов Дієго Коста був замінений на Адріана Лопеса вже на дев’ятій хвилині. Відверто кажучи, в даному контексті рішення довіритися бразильському нападнику виглядає, як мінімум, нерозумно. Вирішальний матч сезону – не місце для подібного ризику.

А так, приблизно до середини першого тайму стало зрозуміло, що команди не збираються віддавати супернику ні п’яді ініціативи. По суті, з точки зору усвідомлених дій, жодній з команд не вдавалося вловити нитку власної гри. Ну а авантюри в даній ситуації були абсолютно недоречні, адже ціна помилки зашкалювала всі відомі межі.

З ходом зустрічі поступово стало вимальовуватися мінімальну перевагу “Реала”. Вершкові, як мінімум, завдали кілька ударів. Футболісти Атлетико нічим подібним похвалитися не могли, навпаки, зробивши пару небезпечних фолів, що могло обернутися серйозними покараннями.

Можливо, якась інша команда в подібній ситуації б скисла, взявшись жати до своїх воріт. Але новоспечений чемпіон Іспанії не такий. З моральною підготовкою у дружини Сімеоне все в порядку, тому навіть в погано нинішніх обставин Матрацники здатні одним моментом перевернути все в інший бік. Так сталося і цього разу, коли досить нешкідливий занедбаність після кутового до воріт Касільяса завершився голом. До речі, сам воротар прийняв у цій справі посильну участь, допустивши безглузду помилку на виході. Ікер зовсім не славиться вмінням вчасно залишити ворота і вибити круглого подалі. Ось і зараз Ікер неправильно оцінив ситуацію і попер вперед. Бачачи, що встигнути першим до м’яча ніяк не вдасться Касільяс позадкував назад, і в цей момент Годін вже виграв верхову боротьбу, головою зміркувавши парашут у рамку. У відчайдушному стрибку кіпер, все-таки дотягнувся до м’яча, але було занадто пізно. Та й в будь-якому випадку добивання Рауля Гарсії так чи інакше повторно відправив круглого в сітку воріт.

І гру це, по суті, перевернуло. Атлетико зумів вирівняти гру і почав компенсувати активності за попередні хвилини. І Реал виглядав дуже незрозуміло. Зовсім не вдавалася гра у Роналду, для вершкових активність португальця грає, мабуть, визначальну роль. Бейл в цьому плані куди менш стабільний, і тягнути команду у валлійця виходить далеко не завжди.

Незабаром після перерви Роналду мав три відмінних моменту поспіль. Однак удар португальця зі штофного потягнув Куртуа, другий заблокували захисники, а третій прийшовся повз стійку. Саме подібне і чекали від Криштану на протязі всього матчу. Але для перелому гри цього було надто мало, тому Анчелотті зважився на подвійну заміну. У матчі чемпіонату вихід на поле Іско і Марсело приніс відмінну кінцівку і нічию 2:2, що тоді вважалося порятунком. Цілком передбачувано поле залишили Коентрау і не потрапив у гру Хедіра. Вихід обох – явна помилка від італійського фахівця.

Сімеоне у свою чергу вирішив випустити Сосу. Все-таки, епіцентр гри поступово почав переповзати в бік воріт Куртуа, тому необхідно було додати конструктиву і контролю в середині поля. Але радикальним чином вихід аргентинця гру не змінив. Реал продовжував поступово нарощувати перевагу, і біля володінь бельгійського воротаря ставало все гарячіше. Активно пристрілювався Бейл, намагався тягнути тягар лідера Роналду, а Ді Марія і зовсім просто знущався над обороною Атлетико.

На жаль, на останні десять-п’ятнадцять хвилин Матрацники остаточно пішли в захист. Утримувати високу оборону у команди Сімеоне вже не виходило. Величезна втома, що накопичилася за складний сезон, просто не могла не позначатися настільки энергозатратном поєдинку. І кінцівка чемпіонату сезону і, по суті, перетворилася в найскладніше випробування Атлетико, який виявився просто замкненим на своїй половині поля. На контрвылазки вже фактично не залишилося сил.

Лише на останніх хвилинах основного часу за рахунок морально-вольових “рохибланкос”, все-таки зуміли осісти на чужій половині поля, де між справою вдалося протягнути гру на пару-трійку хвилин. В контексті п’яти доданих від арбітра, кожна секунда була на рахунку. І ось, на третій-четвертій доданій хвилині Серхіо Рамос, нині тягне на собі бомбардирське час, в черговий раз підключився до подачі кутового і вивіреним ударом вразив кут воріт Куртуа. Це означало пряму дорогу в екстратайм, де Реал виглядав явним фаворитом. Атлетико до цього моменту вже явно втомився. І Дієго Сімеоне з посмішкою на обличчі висловив арбітру, що п’ять доданих хвилин – це все-таки перебір.

Радість гравців Реал Мадриду

Не дивно, що додатковий час продовжилося приблизно тим, чим закінчувалося основне. А саме, – атаками вершкових і млявими отбиваниями у виконанні “Атлетиці”. Періодично, звичайно, Матрацників вдавалося вийти на чужу половину поля, проте без особливого успіху. А тут ще й суддя знову додав цілу хвилину, після чого ще й дозволив Реалу подати кутовий, що викликало справжню бурю емоцій у Дієго Сімеоне. Аргентинський фахівець у перерві між міні-таймами побіг до арбітра висловити своє обурення, а заодно і відвести загрозу від своїх підопічних.

А в другому екстратаймі Реал, все ж, втілив свою перевагу в результативну площину. Чудовий Ді Марія прорвався по лівому флангу атаки і завдав удару. Куртуа якось зумів відбити круглого, але на добивання першим встиг Бейл, який головою переправив м’яч у кут воріт. І по тій грі, що б цим ввечері на Да Луш, цей гол бачився вирішальною і визначила остаточний результат зустрічі. Тому й голи в самому кінці матчу можна і взагалі не розглядати. Спочатку забив Марсело, серйозно підсилив гру у другому таймі, зробив чимало для того, щоб переламати невдало складався хід зустрічі. А трохи пізніше Роналду реалізував самостійно зароблений пенальті.

Таким чином, “Десима”, все ж скорилася мадридському Реалу. У дербі іспанської столиці сильніше виявилися вершкові. Відповідно, і трофей вирушає в “білу” частину Мадрида. Невелику бійку, мабуть, залишимо поза увагою. Футбол в цій зустрічі закінчився на голі Бейла.