18 Тра

Шахтар Донецьк 2 – 0 Волинь огляд фінального матчу Чемпіонату України

Донецький Шахтар завершує сезон на першому місці

Підопічні Мірчі Луческу обіграли луцьку “Волинь” в останньому турі чемпіонату України.

Очікувати непередбачуваного футболу в матчі останнього туру УПЛ між командами, які вирішили свої турнірні завдання, було дуже складно.

До того ж, Мірча Луческу виставив експериментальний склад захисту – Ісмаїлі, Кривцов, Воловик і Кобін. У «старті» номінальних гостей дійсно несподіваних персонажів не виявилося, а невеликі зміни можна списати на ротацію.

Зі стартовим свистком гірники передбачувано захопили ініціативу і закрили Волинь на її половині поля. Всі гравці лучан намагалися перебувати за лінією м’яча, але навіть це не вберегло їх від гострого моменту на сьомій хвилині. Дуглас Коста вчасно увімкнув швидкість і потужно пробив з лінії штрафного, Кичак з пострілом бразильця впорався, але відбив м’яч точно на Луїса Адріано. Форварду донецького клубу залишалося лише влучити у порожні ворота з кількох метрів, що стало для нього непосильним завданням.

Новини футбол юа Дніпро займає друге місце чемпіонату України та потрапляє в Лігу Чемпіонів

Розплата ледь не пішла через кілька хвилин. Матей зважився на удар зі штрафного метрів з 35, але його постріл прийшовся у штангу воріт Каніболоцького. Правильно сприйнявши тривожний дзвіночок, Гірники більше не дозволили Хрестоносцям в першому таймі рівним рахунком нічого. Самі ж оранжево-чорні чергували періоди активності і ставного перекочування м’яча, що в підсумку і принесло свій результат.

Спочатку Коста ледь не застав зненацька Кичака прямим ударом зі штрафного, потім Адріано перевірив на міцність штангу воріт Артема, а увінчав атакуючі потуги гол Гірників того-таки Адріано. Луїс скинув м’яч на хід Кості, той прорвався до лицьової, звідки прострілив у відповідь. Кращому бомбардиру Шахтаря не склало праці підставити ногу і забити свій 19 м’яч у нинішньому сезоні в УПЛ. До кінця першого тайму Адріано міг оформити дубль, але невдало виконав штрафний із забійної позиції.

У перерві В складі номінальних гостей відбулися дві заміни, однак на характер гри це не вплинуло. А ось подвійна заміна від Луческу принесла свій результат вже через дві хвилини. Вийшов на поле Фред узяв безпосередню участь в атаці своєї команди і викотив м’яч Луїсу Адріано на блюдечку з блакитною облямівкою. Тому знову залишалося лише в один дотик переправити м’яч у сітку, з чим він успішно впорався. Таким чином, нападник Шахтаря вийшов в одноосібні лідери бомбардирської гонки (20 м’ячів проти 19 у Жуніора Мораєса).

Другий гол остаточно вбив інтригу в матчі. Лише одиниці продовжували викладатися на всі сто. Матей з одного боку і Коста, Фред і Адріано – з іншого не дозволяли уболівальникам відверто втратити інтерес до подій на полі. Румунський хавбек Волині раз за разом проривався крізь не зовсім щільні оборонні порядки Гірників, але підтримки від партнерів дочекатися йому так і не вдалося. У свою чергу ударне тріо Шахтаря всерйоз націлився створити заділ для Луїса Адріано в списку кращих бомбардирів, але м’яч то і справа відмовлявся летіти в створ воріт Кичака.

Іспанський футбол «Атлетико» виграє чемпіонат Іспанії вперше за 18 років

Фінальний свисток зафіксував рахунок 2:0 і ознаменував восьме поразки поспіль для Волині. Що стосується Шахтаря, то підопічні Луческу здобули важливі з психологічної точки зору три очки, а також зробили все можливе, щоб їх партнер став найкращим бомбардиром сезону 2013/2014.