30 Бер

Україна поступилася збірній Італії на своєму полі

Україна-Італія

Україна-Італія, фото – dynamo.kiev.ua

Збірна команда України в очному протистоянні не змогла перемогти підопічних Чезаре Пранделлі. Італійці без особливих проблем переграли нашу дружину з рахунком 0-2. Голи на свій рахунок записали Россі та Матрі.

Отже, 21:45, Київ, стадіон ім. В.Лобановського – все як завжди почалося з виконання гімнів обох країн. Слід зазначити, приємно вразило те що і Олександр Алієв, який є корінним росіянином, і Григорій Суркіс все-таки знають слова гімну. Разом з ними «Ще не вмерла Україна…» співав увесь стадіон. Отож, після виконання гімнів та хвилини мовчання у зв’язку із трагедією у Японії, гра розпочалась.

Головним для нас було не програти італійцям середину поля. І з розташування наших гравців відразу стало помітно, що Юрій Калитвинцев розбирав попередню гру збірної Італії проти Словаків і тому наситив середину поля аж п’ятьма нашими футболістами. Їм же залишалося довести, що кількість це ще й якість.

Початок матчу виявився доволі жвавим, що в свою чергу вилилося в небезпечний удар Ракицького уже на першій хвилині матчу. М’яч лише облизав стійку воріт Вівіано та вийшов за межі поля. Наші хлопці взяли м’яч під свій контроль та старалися грати у середній та короткий пас. А при втраті м’яча відразу ж кидалися у доволі жорсткий відбір. Але нажаль вистачило їх лише на перші 10 хвилин. Далі ж італійці вирівняли гру і навіть частіше контролювали м’яч.

Новини футболу: Заява на золото та цікаві матчі чемпіонату України навесні. Цей матч двох фаворитів називали: «Центральний матч туру», «центральне протистояння другої половини», «дуель основних претендентів на чемпіонство»…

На 17 хвилині гри наставнику збірної Італії довелося провести першу заміну. На поле замість Кьелліні вийшов під 13-м номером Давіде Асторі. Буквально відразу ж після виходу на поле Асторі отримав жовту картку, першу, але не останню.

Через значний брак у передачах ми почали часто втрачати м’яча причому у досить простих ситуаціях, а все тому, що хотіли зіграти вишукано. І відповідь Скуадри Адзурри не заставила себе довго чекати, уже на 27 хвилині, скориставшись невеличкою панікою в захисті нашої збірної Джузеппе Россі відправляє круглого у сітку воріт Шовковського. Хоча й гра виглядала порівняно рівною, але у матчах з італійцями завжди так, невеличка розслабленість може дорого коштувати.

Судячи з гри, гол важко назвати логічним, але Італія все ж таки забила і зробила це першою. Після пропущеного м’яча футболісти збірної України дещо оговталися та спробували відповісти італійцям. Але ця відповідь ніяк не могла долетіти до вух голкіпера збірної Італії.

Леонов: “Матч “Металург” – “Іллічівець” естетичного задоволення не приніс”. Колишній тренер “Іллічівця” Ігор Леонов, виступав свого часу за донецький “Металург”, вважає, що обидві команди вийшли на поєдинок без особливого бажання.

Із гри нашої команди явно випадав Олександр Алієв. Не секрет, що з відбором м’яча Саша не зовсім дружить, але й кутові та штрафні удари у нього сьогодні явно не виходили. Отже на перерву команди пішли за мінімальної переваги підопічних Пранделлі.

Другий тайм розпочався, на відміну від першого, досить пасивно. Не було явної переваги жодної з команд. На 53 хвилині у складі нашої збірної відбулась цілком прогнозована заміна. Марко Девіч змінив на полі Олександра Алієва і став у пару до Євгенія Селезньова, якому самому було важко боротися за м’ячі на вістрі атаки.

У свою чергу тренер італійців замінив Маджо, Аквілані та автора голу Джузеппе Россі на Сантона, Джовінко та Матрі відповідно. А на 74 хвилині сталася подія яка в принципі вплинула на всю подальшу гру. За відкидку м’яча Давіде Асторі отримав другого гірчичника, який перетворився на червону картку. Збірна Італії залишилася в меншості.

Але, на жаль, видалення в складі італійців дуже погано вплинуло на нашу збірну. Футболісти розслабилися і, мабуть, вирішили, що зрівняти рахунок їм буде більш ніж легко. Але не так сталося як гадалося. Після чергової втрати м’яча, швидкої контратаки скуадри адзурри рахунок стає 0-2 не на нашу користь. Все-таки у більярд Матрі грає краще аніж наші захисники та воротар. Хоча значну частину оплесків на свою адресу заслуговує і Джовінко, який п’ятою видав передачу на партнера.

Слід зазначити, що Юрій Калитвинцев за всю гру провів лише дві заміни. Напевне так він намагався призвичаїти наших хлопців до гри в 90 хвилин, щоб не розслаблялися, потрібно бігати увесь матч від свистка і до свистка.

Останні хвилини футболісти просто догравали. Час від часу українці стріляли у бік воріт Італії з дальньої дистанції. Це були удари відчаю. Пролунав фінальний свисток, який зафіксував перемогу збірної Італії. В цілому, єдине чим запам’яталась наша збірна, так це награними комбінаціями при подачі кутових. Що ж, будемо чекати, що до червня наші хлопці навчаться чогось нового, ну хоча б ударів у ствір воріт суперника.

Єдиним гравцем, який провів увесь матч повністю, без замін, і виклався на всі 100% і до якого не може бути ніяких претензій, був так званий 12 гравець – вболівальники нашої збірної, за що їм честь та хвала. Як мінімум, не потрібно хвилюватися, за те, що не буде підтримки нашої збірної на ЄВРО-2012. Тепер хотілося б, щоб і футболісти національної команди взяли приклад з їхніх фанів та викладалися на повну у кожній наступній грі.

Україна – Італія 0:2
Голи: Россі, 27, Матрі, 81

Україна: Шовковський, Федецький, Ракицький, Тимощук, Ощіпко, Степаненко, Ротань (Олійник, 76), Алієв (Девіч, 53), Гусєв, Ярмоленко, Селезньов

Італія: Вівіано, Маджо (Сантон, 46), Гастальделло, Кьелліні (Асторі, 17), Крішито, Ночеріно, Маркізіо (Пароло, 88), Монтоліво, Аквілані (Джовінко, 46), Россі (Матрі, 61), Джилардіно (Бонуччі, 76)

ЖК: Ощіпко – Асторі, Гастальделло

ЧК: Асторі, 74