03 Лют

Віктор Вацко на тему спортивної мотивації футболістів в Україні

Гол і результативна передача Аріца Адуріса визначили успіх «Атлетика» в грі з «Валенсією» у Більбао. Господарі володіли перевагою на початку гри і пропущений гол став для всіх сюрпризом. На 20-й хвилині півзахисник Дані Парехо забив красивий гол зі штрафного, відправивши м’яч у ближній від воротаря кут.

Ще до кінця тайму Емерік Лапорт зрівняв рахунок, а у автором таймс Маркел Сусаета і Адуріс, забивши по голу з інтервалом в дев’ять хвилин, принесли «Атлетику» впевнену перемогу. «Гент» розгромив на своєму полі міцний «Брюгге» і реабілітувався за поразку від «Зеніта» в Лізі чемпіонів. Підопічні Хейна Ванхазебрука вийшли вперед на 15-й хвилині, коли капітан команди Свен Кумс реалізував пенальті.

На початку другого тайму господарі закріпили перевагу — свій трюк з одинадцятиметровим повторив Кумс. Він же на 62-й хвилині довів справу до розгрому, реалізувавши вихід один на один. Завершили розгром Лоран Депуатр, якому вдався точний удар після атаки правим флангом. «Гент» набрав 20 очок і продовжив погоню за несподівано вперед «Остенде».

«Бешикташ» набрав крейсерський хід в чемпіонаті Туреччини, здобув п’яту перемогу в семи матчах. Останній жертв команди Шенол Гюнеш став аутсайдер «Атлетик». Стамбульці виграв з рахунком 2:1, обидва голи у їх складі забив Маріо Гомес. У першому випадку він відзначився з передачі Рікарду Куарежми, у автором йому асистував Огузхан Озьякуп. У «Атлетика» відзначився нестаріючий Теофаніс Гекас.

«Спортинг» як і раніше йде без поразок у чемпіонаті Португалії в нинішньому сезоні. У 7-му турі лісабонці на «Жозе Алваладе» каменя на камені не залишили від «Віторії Гімарайнш». У господарів хет-трик оформив Іслам Слимани, по разу відзначилися Теофіло Гутьєррес і Адрієн Сілва, єдиний гол гостей забив Роналду. «Спортинг» разом з «Порту» лідирує в Примейре. ПАОК в 6-му турі не зміг нічого протиставити «Олімпіакосу», який очок поки не втрачає. Всі питання про переможця були зняті ще в першому таймс, коли по голу забили Браун Ідейє і Цибулі Миливоєвич. ПАОК, в активі якого 10 очок, йде в таблиці на 5-му місці.

У центральному матчі 8-го туру Бундесліги дортмундська «Боруссія» потрапила під каток під назвою «Баварія». Команда Томаса Тухеля хоч якось пручалася в першому таймс, коли на дубль Томаса Мюллера відповіла голом П’єра-Емеріка Обамейянга, а після перерви остаточно капітулювала.

На початку другого тайму ворота колишньої команди вразив Роберт Левандовскі, а на 58-й хвилині поляк оформив дубль. Остаточний результат на 66-й хвилині встановив Маріо Гетце. Злість після поразки від «Краснодара» в Лізі Європи «Габала» грала на «Хазарі-Ленкоране», який був розгромлений з рахунком 6:0. Дубль зробив Факундо Перейра. «Габала» набрала 16 очок — на бал менше, ніж у лідируючого «Карабаху». Нічия у мерсисайдському дербі з «Евертоном» коштувала крісла головного тренера Брендану Роджерсу, хоча «Ліверпуль» виглядав у цьому матчі не так вже погано. Гра була рівна. На 41-й хвилині Денні Ингс відгукнувся на подачу з лівого кута поля і вивів «Ліверпуль» вперед, але вже на першій хвилині компенсованого часу першого тайму Ромелу Лукаку зрівняв рахунок.

До кінця зустрічі команди ще мали моменти, але ударів більше не змогла. Інгс («Ліверпуль») відкриває рахунок Онлайн-трансляція матчу «Евертон» — «Ліверпуль» «Сьон», який виступає в чемпіонаті Швейцарії ні шатко, ні валко, зіграв внічию з «Санкт-Галленом», який також переживає не кращі часи. Команда Дідьє Толо програвала до 85-й хвилині, коли її своїм точним ударом врятував Даніель Фоллонье. «Бордо» підбирається до дна таблиці у французькій Лізі 1.

Ще один крок у цьому напрямку підопічні Віллі Саньоля зробили в гостьовому матчі з «Лорьяном». У першому таймс в жирондинців зажевріла надія після голу Дієго Ролана, але всі ілюзії зникли після перерви, коли «Лор’ян» забив три голи, в тому числі один — зусиллями екс-гравця «Спартака» Маджида Уориса.