02 Mar

Олег Федорчук про перспективи збірної України, як події в Україні вплинуть на матч

Реклама
Реклама

Досвідчений футбольний фахівець Олег Федорчук  розповів нам про майбутній матч таких команд, як Україна та США, про можливості новачків збірної та вдалі результати жеребкування відбору до грандіозної події Євро-2016.

— Олеже Вікторовичу, як Ви вважаєте, чи було доцільним в цій ситуації переносити даний матч збірних із України на Кіпр?

— Я маю із цього приводу є дуже багато запитань, але відповідь буде наступною: оскільки міліція та органи правопорядку зараз є частково деморалізованими, то цим можуть скористатися провокатори, тому я думаю, що це досить конструктивне й раціональне рішення — не провокувати людей. Саме тому вважаю, що це є абсолютно закономірне рішення, хоча очевидно, що ситуація вже змінюється в позитивний бік. Я маю на увазі, що люди потроху заспокоюються, але нервовий градус є достатньо високим. Тому, повторюся, рішення є абсолютно раціональним.

— Як вважаєте, в майбутньому, тому саме футбол зможе об’єднати всю нашу країну в цей тяжкий період?

— Так, думаю, що у цьому контексті ви маєте слушність, адже з перших днів футбольні фани підтримали Майдан. Я вам скажу відверто, для мене особисто це був переломний момент свідомості, тому що я — футбольна людина, й тому дуже важливо, що ті люди, які перебувають у його середовищі, мали спільні думки. Те, що зробили вболівальники, особисто для мене та багатьох — тяжко переоцінити, адже до цих подій ми вважали, що футбол — аполітичний, що вболівальники — окремо від людей. Але зараз футбол об’єднався саме ізсередини. Я пишаюся нашими вболівальниками.

— Поговорімо тепер безпосередньо про склад збірної України, який оголосив Михайло Фоменко. Скажіть, вас особисто якось здивував виклик трьох нових гравців? Наприклад, Макаренка…

— Думаю, що Макаренко очевидно прогресує, тут сперечатися немає чого. Потрібно розуміти головне: всі новачки, яких викликав Фоменко, це — група оборони, підсилення якої потребує збірна. Тому Михайло Іванович усе робить абсолютно правильно, на мій погляд. Потрібно швидко підсилювати команду, адже ми пам’ятаємо другу гру зі збірною Франції в плей-оф, коли в обороні не було кому грати. На кожній позиції має бути по дві людини, тому це абсолютно слушне рішення.

— Стосовно Пилявського. Якщо не помиляюся, ви з ним перетиналися, коли тренували “Наф¬ком”. Що можете розповісти про цього захисника?

— Працювали ще у вінницькій “Ниві”. Щодо вашого запитання: можу сказати, що в Андрія феноменальні фізичні дані — високий, різкий, із хорошою швидкістю. Це головні якості, які його виокремлюють. Також він непогано грає головою, має доволі високу техніку та хорошу школу, бо Андрій — вихованець двох шкіл: київської та донецької. Однією з важливих якостей цього хлопця є те, що він — універсал, може грати як у центрі оборони, так і у центрі півзахисту. Зі свого боку, хотів би його бачити трохи агресивнішим, адже йому не завжди вистачало жорсткості. Але те, що в нього великі перспективи — тут двох думок бути не може. До речі, коли він був у мене в “Ниві”, я точно знаю, що за ним спостерігав “Металіст” і низка інших клубів. Добре пам’ятаю, коли ми грали проти “Геліоса”, Маркевич був спеціально на грі, щоби переглянути Пилявського. Як Андрій себе проявить у подальшому та як складеться його доля, це вже не від нас залежить.

— Що думаєте з приводу збірної США? Чи буде це справді корисний суперник для команди України?

— Скажу так: мені завжди подобалось, як грала команда США на чемпіонатах світу. Це дуже цікавий футбол — поєднання анг¬лійського та німецького футболу зі своєю родзинкою. Дуже атлетичний та динамічний футбол. Вони мені навіть дещо нагадують збірну Сполучених Штатів із хокею — так само виглядають дуже атлетичними. Тому буде дуже цікаво подивитися цей поєдинок, оскільки суперник непрос¬тий. Ніколи США не були для жодної команди світу хлопчаками для побиття.

— Яка ваша думка щодо жеребкування відбору до Євро-2016? Нам випала складна група?

— Можу сказати наступним чином: могло бути й гірше, але сказати, що нам пощастило — теж не можу. Усі команди, можливо, є трохи кращими чи трохи гіршими за нас, але буде складно грати зі всіма, особливо — на виїзді. Легкими суперниками назвати нікого не можна. Тому скажу, що група за силою є такою ж, яка в нас була на недавньому відборі до чемпіонату світу.

Читайте також у Футбол Онлайн: Ярослав Ракицький: Для першого разу непогано. Захисник «Шахтаря» поділився враженнями після матчу з «Вікторією». – Ярославе, сьогодні ти двічі небезпечно пробивав по воротах суперн…

Михайло Фоменко: “Все реально, будемо виходити з групи”. Головний тренер збірної України – про результати жеребкування відбору на Євро – 2016..

Дивіться також: футбол онлайн. Додайте наш сайт в закладки (Ctrl+D), щоб не прогавити найцікавіші анонси та трансляції матчів. Дякуємо.

Реклама
Реклама

Коментування

Онлайн трансляции
11.11.2019
Кто победит в Лиге Чемпионов?
Кто победит в Чемпионате Украины 2016-2017?
Кто победит в Чемпионате России 2016-2017?