13 Jun

Огляд матчу Іспанія 1 – 5 Нідерланди. ЧС-2014 починається для всіх по різному

Страница доступна на: Російська

Огляд матчу Іспанія 1 - 5 Нідерланди. ЧС-2014 починається для всіх по різному

Підопічні Луї Ван Гаала тріумфально стартували на Мундіалі розгромною перемогою над Іспанією. Рахунок матчу виглядає так: Іспанія 1 – 5 Нідерланди

Матч, що повторює фіналу минулого розіграшу Кубка світу, де  вже на груповому етапі – подія, безумовно, непересічне.

Апріорі дана зустріч увійшла в розряд одного з найцікавіших на груповому етапі.

І якщо іспанці здебільшого зберегли свій кістяк і свій стиль, то нідерландці постали в дещо іншому форматі. Тут і новий тренер, і неабияк помолоділий складу і, врешті-решт, вже інша філософія. Як оновлені нідерландці будуть протистояти чинним чемпіоном всіх і вся, – було надзвичайно цікаво.

Де та коли дивитись ЧС-2014 по футболу?

Як показали стартові склади, Ван Гал вирішив нічого не вигадувати, а просто гранично наситити оборонну лінію. Чутки наполегливо готували в стартовий склад голландців відразу п’ять захисників, і наставник так і вчинив, задумавши пов’язати креативних опонентів рясним пресингом.

Вісенте Дель Боске теж особливо не здивував. Вибираючи між Хуанфраном і Аспиликуэтой, наставник зупинився на останньому. А на вістрі атаки з’явився уродженець Бразилії – Дієго Коста. Форвард відразу ж відчув домашню атмосферу, тому як при кожному торканні м’яча “Брудним Дієго” з трибун лунав розпачливий і потужний свист. Бразильці явно не збираються пробачати своєму співвітчизникові вибір на користь європейської командою.

Початок зустрічі видався дещо несподіваним. Іспанці, звичайно, практично відразу ж почали активно і багато контролювати м’яч, але очікуваних поперечних пасів було не так вже й багато. Враховуючи, що вряди-годи в складі у Дель Боске був яскраво виражений нападник, піренейці з задоволенням грали вертикально, намагаючись періодично розбавляти традиційні мережива прямолінійною передачею вперед. І незабаром це призвело до успіху, коли Дієго Коста заробив досить сумнівний пенальті, з величезним задоволенням перечепившись через дурний підкат Де Врея. Хаві Алонсо впевнено виконав вирок, вивівши свою команду вперед.

Але як це завелося ще чотири роки тому, для початку голландці не реалізували вихід один на один. У дуелі Снайдера і Касільяса переможцем вийшов воротар, зумівши витягнути удар суперника. Наступного разу нідерландці при виході один на один вже довго не думали. Ван Персі, якого навісом вивели, по суті, на побачення з Касільясом, не став обробляти м’яч, а тут же головою перекинув сторопілого Касільяса. Адже буквально хвилину тому іспанці втратили два видатних моменту. Таким чином, на перерву команди пішли за рівність в рахунку.

А ось у другому таймі гра здорово змінилася. Пішов проливний дощ, і до нових умов більш вдало пристосувалися нідерландці. Вже незабаром Роббен, нарешті, реабілітувався за минулі промахи, зумівши здорово вискочити на ворота, прибрати відразу двох опонентів і пробив Касільяса. Більш того, трохи пізніше збільшувати перевагу Помаранчевих повинен був Ван Персі, але м’яч після потужного удару нападника прийняла на себе поперечина.

ЧС-2014: Іспанія 1 – 5 Нідерланди відео голів та моменти матчу

Втім, каркас воріт лише відстрочив долю, адже приблизно в середині другого тайму штрафний від бровки завершився невдалою грою Касільяса, на якому, між іншим, порушували правила. У підсумку Де Врей заковырял м’яч у порожні ворота до повного нерозуміння того, що відбувається іспанцями.

І при всій критиці, що напевно помчить на Ікера, потрібно відзначити огидну гру у виконанні центрбеків іспанської збірної. Зокрема Піку, який, як здалося, зовсім не налаштувався на звітну гру. Слідом за Жераром попливла і вся Іспанія. У піренейців, які всі попередні роки вигравали абсолютно все, виник когнітивний дисонанс. Інакше не можна пояснити абсолютно ідіотську помилку в ситуації з четвертим голом. Рамос погано віддав Касільясу, Ікер зіграв ще гірше, подарувавши м’яч Ван Персі.

У п’ятому голі основна вина лежить саме на іспанському воротаря, який зіграв вкрай безглуздо і невпевнено. До цього моменту стало зрозуміло, що від колишньої впевненості у Ікера не залишилося і сліду. Складно уявити, що повинен буде зробити Вісенте Дель Боске, щоб привести своїх підопічних до тями.

Напевно багато фахівців і їм співчуваючі гучно заявлять, що Велика Іспанія в минулому, і цей чемпіонат стане остаточним заходом славного чемпіонського покоління піренейців. Ми ж просто відзначимо, що на поточний момент іспанці відверто провалили один-єдиний тайм. Навіть не матч, а всього лише тайм. До перерви іспанці здебільшого контролювали ситуацію і явно відчували свою перевагу. Бути може, це було помилкове відчуття, але дії іспанців відверто протягали упевненістю в собі. А ось після перерви діючі чемпіони за подібне жорстоко поплатилися.

ЧС-2014: Мексика – Камерун відео голів та моменти матчу

І з точки зору мотивації здорово, що дана ляпас трапилася вже в першій же грі. Грубо кажучи, нідерландці співслужили іспанцям непогану службу, неабияк повозивши іменитого суперника про газон в дебютній зустрічі.

Застерігаємо наших читачів від серйозних висновків, нагадуючи, що зараз іде лише груповий етап, де практично у кожної команди є право на помилку. І в цьому контексті навіть жахлива поразка з непристойним рахунком є лише однією помилкою.

Тому висновки відкладемо на закінчення групової стадії чемпіонату. Та все те ж саме (з тією лише різницею, що навпаки) стосується і нідерландців. Їх гра у другому таймі дійсно вразила. Але суперник, при всьому зовнішньому блиску, виявився геть розібраним. На інші питання дадуть наступні матчі.