13 Jun

Повний огляд матчу ЧС-2014 Бразилія 3 – 1 Хорватія. 12.06.2014

Страница доступна на: Російська

Повний огляд матчу ЧС-2014 Бразилія 3 - 1 Хорватія. 12.06.2014

Фантастична гра Оскара і Неймара та погане суддівство принесли перемогу Бразилії з рахунком 3:1 над потужною Хорватією у матчі-відкритті чемпіонату світу 2014.

Чемпіонат світу в Бразилії почався із багатообіцяючого матчу..

Господарям турніру довелося почати свій шлях до втілення мрії із зустрічі нехай і не з грандом, але з однією з найбільш міцних європейських команд, від якої на великих турнірах завжди можна чекати багато чого. На щастя, події на полі дійсно відповідали гучною вивіскою і нітрохи не розчарували.

Хорватія буквально з першої хвилини постаралася показати господарям, що суперник їм у стартовому матчі дістався не з лякливих. Удар Ковачича з літа не був особливо небезпечним, зате він переконав глядачів у тому, що виключно на обороні сьогодні концентрувати увагу ніхто не буде.

Бразилія відповіла своїм ударом по воротах через кілька хвилин. Після подачі зі штрафного і знижки Давид Луїс направив м’яч головою в створ воріт, але зробив це дуже слабо.

А ось наступна атака гостей завершилася дійсно небезпечним моментом – Івіца Оліч виграв верхову боротьбу у Дані Алвеша і з відскоком від газону пробив поруч зі штангою.

Бразильці знову не стали довго тягнути з відповіддю, але їхня атака завершилася лише кутовим, подача якого була не з небезпечних.

Цей стартовий обмін атаками явно був на користь Хорватії. Балканці відбирали м’яч у суперника жорсткіше і різкіше, переходили в атаку швидше і отримували більше оперативного простору на чужій половині поля. Тому швидкий гол у ворота Жуліо Сезара такою вже несподіванкою не став. Третя розмашиста атака хорватів завершилася прострілом Оліча з лівого флангу і зрізанням Марсело у свої ворота. Дотик Йелавича до м’яча, можливо, дезорієнтувало лівого захисника збірної Бразилії, але в будь-якому випадку вина Марсело в цьому м’ячі є – у нього був час, щоб зреагувати і перевести м’яча у бік від воріт.

Пропущений гол змусив Бразилію активізуватися, внаслідок чого незабаром біля воріт Плетікоси почали виникати гострі ситуації. Особливо небезпечним був обвідний удар Оскара після проходу Неймара, але хорватський воротар виручив свою команду. Однак він виявився безсилим через кілька хвилин, коли Неймар завдав удар низом з-за меж штрафного майданчика і від штанги поклав м’яч у сітку.

Капітан збірної Хорватії поскаржився на суддівство в матчі відкриття ЧС-2014

До кінця тайму бразильці встигли ще кілька раз загострити ситуацію біля чужих воріт, але і хорвати намагалися використовувати кожну можливість для контратак. Особливо добре їм це вдавалося на лівому фланзі, оскільки правий захисник збірної Бразилії Дані Алвеш перший тайм провів відверто слабо і постійно залишав суперників без нагляду.
Другий тайм почався з атак Селесао, але хорвати дуже організовано і щільно діяли в обороні і не давали суперникам розбігтися. До того ж можливості розслабитися у бразильських захисників теж не було.

Швидкий перехід з оборони в атаку дозволяв балканцям тримати опонентів у постійній напрузі. З часом Хорватія і зовсім заволоділа ініціативою і змусила суперників більше думати про захист, ніж про атаку. Втім на кількість небезпечних моментів це не вплинуло – їх у другому таймі довгий час не було зовсім, хоча гра все одно радувала інтригою, напругою, самовідданою боротьбою і досить високим темпом.

При такій грі нерідко вирішальну роль відіграють стандартні поразки, а зароблений Неймаром штрафний по центру воріт виглядав дійсно небезпечно, але Дані Алвеш направив м’яч вище воріт.

Дивіться відео матчу ЧС-2014: Бразилія – Хорватія – 3:1 відео голів та моменти

Вирішити результат дорівнює в цілому гри може і суддівська помилка. З одного боку, у судді Нисимуры справді був привід призначити пенальті у ворота збірної Хорватії на 70-й хвилині, адже Ловрен насправді поклав руки на плечі Фреду, але інша справа, що в більшості випадків на подібні епізоди судді уваги не звертають. Тим не менш, як би не обурювалися хорвати, арбітр вказав на точку, а Неймар реалізував 11-метровий і оформив дубль. Зробив він це не без проблем – Плетікоса до м’яча дотягнувся, але не зумів парирувати удар.

Часу, щоб відігратися, у Хорватії залишалося ще достатньо, але бразильці не збиралися віддавати їм м’яч і відходити в оборону. На 77-й хвилині вони були близькі до третього м’яча, але Давид Луїс в падінні головою пробив трохи вище воріт після кросу Оскара. Загалом господарі турніру в заключну чверть години гри виглядали набагато свіже суперника, але все одно пропустили розгонисту контратаку, наприкінці якої від можливих великих неприємностей їх врятував суддя, угледівши напад на воротаря в діях Івіци Оліча.

Новини футбол юа Церемонія відкриття чемпіонату світу з футболу 2014 онлайн трансляція

На останні хвилини хорвати зібралися з силами і почали натхненно атакувати, і нерви бразильцям вони ще попсували, однак на початку компенсованого часу їх позбавив всякої надії Оскар, який завершив швидкісний прорив ударом з носка в нижній кут воріт.

Новини Чемпіонату Світу Неймар: “Я дуже щасливий, що зміг забити два голи в першому матчі ЧС-2014″

Таким чином, Бразилія стартувала на домашньому чемпіонаті світу з перемоги, але гра збірної Хорватії теж справила хороше враження. На підставі цього можна робити певні висновки, але поспішати не будемо і поки просто констатуємо факт: стартовий матч виправдав надії.